Nemrut Dağı Yolu Bu Yıl Asfaltlanıyor

Malatya üzerinden gidilen Nemrut yolunun tamamının bu yıl asfaltlanarak turizmin ve o bölgede yaşayan insanların hizmetine açılacağı bildirildi.

Nemrut Dağı Yolu Bu Yıl Asfaltlanıyor Malatya Haber

İl Özel İdaresi tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "2010 yılında Tepehan-Yandere köyü arasında bulunan 12 bin 600 metrelik kısım asfaltlanmıştır. Köy içi geçiş yolları kesme taşlarla kaplanmış sanatsal yapıları bitmiştir. 2010 yılı sonlarında Büyüköz köyünden-Güneş Motel'e kadar olan kısmında yol genişletme çalışmaları yapılmış. 10 bin 200 metrelik kısmının asfaltlanması içinde asfalt altyapı çalışmaları devam etmektedir" şeklinde ifadeler kullanıldı.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Kontrol Mühendisi Hasan Çağlar Boyraz, yapılan çalışmaların, Köyleri Destek Projesi (KÖYDES) kapsamında Pütürge Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Malatya İl Özel İdaresi katkılarıyla icra edildiği kaydetti.

Büyüköz köyü muhtarı Mustafa Çarbuğa, "Bu yolun değer kazanmasında Malatya Valimiz Dç. Dr. Ulvi Saran ve İl Özel İdaresi'nin emeği büyüktür. Buraya gelen turistler memnun kalıyorlar ve gittiklerinde burayı ve bizi anlatıyorlar. Canlı alabalık tesis var. Konaklama motelimiz var. Köyümüzde doğal ürün olarak üzüm, çökelek, bal, domates, fasulye gibi organik ürünler üretilmektedir. Bu üretilen ürünler gelen turistlere ikram ediyoruz. Turistler hoşlarına giden bu ürünleri satın alıyorlar böylece köyümüzdeki ticari alışverişte gelişmiş oluyor. Köyümüzün alt yapı çalışmaları tamamlandı. 2 Okullumuz var. Sağlık ocağı, cami bulunmaktadır. Ayrıca köyümüzdeki bütün evlere şebeke suyu verilmektedir. Buradan bunların olmasında büyük emekleri geçen Malatya Valisine Pütürge Kaymakamına, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 179
Bu Ay : 802
Toplam : 802

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom