Malatya'nın Çehresi Değişiyor

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Sıtmapınarı ve İnönü Caddesi'nde incelemelerde bulunup, esnafla görüştü.

Malatya'nın Çehresi Değişiyor Malatya Haber

Yapılan esnaf gezisine, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Selim Pilten, Alican Bozkurt ile bazı daire müdürleri katıldı.

Alt yapısı ve üst yapısı bitmiş caddelerdeki eksiklikleri görmek, esnafların çalışmalar sırasında gösterdikleri duyarlılığa teşekkür etmek için esnafı ziyaret ettiklerini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İnönü Caddesi ile Atatürk Caddesi'nde çalışmaların büyük bir bölümünün bittiğini, eksik kalan işlerin de tamamlanması için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Çakır, "Çalışma yaptığımız yerlerde ulaşımda zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor. Çalışmaları yaptığımız her yerde esnaflarımız duyarlılık göstererek, bizlere destek verdiler. Yapılan çalışmalardan memnun olmaları bizleri ayrıca mutlu etti. Biz bu çalışmaları yaparken sıradan düzenleme çalışması olarak bakmadık. Alt yapıya önem verdik. Yağmur suyu drenaj kanalları, su abone bağlantıları, parsel bacaları, Tedaş ve Telekom hatlarının yenilenmesi gibi alt yapı çalışmalarını tamamladık. Cadde ve
sokaklarımız, alt yapı sorunu bitirilmiş, yeşillendirme ve aydınlatmaları yapılmış modern bir görünüme kavuşuyor. Yapılan çalışmalarla Malatya'nın çehresi değişiyor" dedi.

ESNAFTAN TEŞEKKÜR

Bu arada, İnönü Caddesi üzerinde bulunan esnaf Belediye'nin yaptığı çalışmalara destek vererek, teşekkür ettiler.

Bazı esnafın görüşleri şu şekilde:

"Kamil Güley: "Malatya'nın genelinde güzel çalışmalar var. Yaz kış demeden hummalı bir çalışma var. İnönü Caddesi de yapılan çalışmalarla çok güzel oldu. Emeği geçenlere ve Belediye yönetimine teşekkür ediyorum. Daha güzel hizmetlerin yapılacağına da inanıyorum."

Yeliz Yıldırım: "Caddemiz Paris gibi oldu. Yapılan aydınlatmalar ayrı bir güzellik kattı."

İsmail Özelçi: "Bu cadde de 15 yıldır esnafım. Malatya'ya gelen yabancılar güzelliklerden dolayı bizlere teşekkür ediyorlar. Biz bu teşekkürleri Belediye Başkanımıza sunuyoruz. "

İdris Utni: "Belediyenin çalışmalarını takdir etmemek nankörlük olur. Birçok Avrupa ülkesinde bile böylesine kapsamlı bir çalışma yok. Malatya'ya yakışır bir çalışma oldu. Emeği geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere herkese minnettarız. Çalışmaların devamını bekliyoruz."

Muammer Badıllı: "Caddemizde gerçekten bir canlanma oldu. Büyük şehirlere gider oradaki hizmetleri görür bizim oraya da yapılır mı diye umut ederdik. Şimdi bu çalışmaları Malatya'mız da ilk olarak yapan Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a sonsuz teşekkür ederiz".

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 572
Bu Ay : 5462
Toplam : 5462

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom