Beydağın'da Ağaçlandırma çalışmaları

Malatya'nın Beydağı bölgesinde yapılan ağaçlandırma çalışmaları basına gösterildi ve bilgi verildi.

Beydağın'da Ağaçlandırma çalışmaları Malatya Haber

Vali Ulvi Saran, Vali Yardımcısı Bilal Bozdemir, İl Çevre ve Orman Müdürü Cumali Sayın, İl Çevre ve Orman Müdür yardımcıları ve şube müdürleri, basın mensupları ile birlikte Beydağı'ndaki ağaçlandırma sahasında inceleme gezisi düzenlendi.

Burada basın mensuplarına basın açıklaması yapan Vali Ulvi Saran, Beydağı'nda 1,5 yılda 10 bin dönüm alanda 300 bin fidanın yüzde 80'inin dikildiğini belirtip, "Bilindiği gibi bu bölgelerde kayalıklar da var. İş makinası ile kaya delinip içine toprak ve fidan konularak yer yer çalışma yapıldı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz" dedi.

Sedir başta olmak üzere, Ardıç, Badem, Meşe ve Akasya gibi iklim şartlarına uygun fidanların dikildiğine dikkat çeken Vali Saran, "Beydağı ileride Malatya'nın gururu olacaktır" ifadelerini kullandı.
Ağaçlandırma kampanyasına destek veren iş adamlarına da teşekkür eden Vali Saran, Beydağı dışında, Kale ilçesi yolu sağlı sollu yol kenarına ve hava alanı yolu Karahan bölgesine fidanlar dikildiğini aktardı. Yapılan ağaçlandırma çalışmalarını TEMA Vakfı'nın örnek çalışma olduğunu nitelendirdiğini söyleyen Vali saran, Malatya7nın 2009 ve 2010 yıllarında ağaçlandırma bakımından Türkiye birincisi seçildiğini hatırlattı.

Merkez Konak bölgesinde Malatya belediyesi'nin Horata Vadisi Projesi'ni desteklediğini söyleyen Vali Saran, "Konak ve Horata bölgesinin Kültür ve Tabiat Varlıklarını Korumu Kurulu'nun koruma altına alıp tescil edeceğini de vurguladı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 405
Bu Ay : 2889
Toplam : 2889

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom