Ailelere Karne Öncesi Konferans

Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerine yönelik PDR Uzmanı Recep Bulut tarafından "Karne Öncesi Ailelere Çağrı" konulu konferans verildi.

Ailelere Karne Öncesi Konferans Malatya Haber

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonunda yapılan konferansa, Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu ve çok sayıda üye katıldı.

PDR Uzmanı Recep Bulut, "Veli ve öğrencileri karne heyecanı sardı. Karneyi aslında aileler almaktadır. Çocuğun okul başarısızlığında aile önce kendini sorgulamalıdır. Öğrencinin başarısında ailelerin çocuk yetiştirme tutumu son derece önemlidir. Dönem içinde öğrencinin başarısı periyodik olarak takip edilmelidir. Anne ve baba çocukların okul başarısında sadece karne zamanı haberdar olmamalıdır" dedi.

Bulut, çocukların her alanda başarılı olamayacağını, çocukların yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, çocuklara sorumluluk bilincinin erken yaşta verilmesinin de başarıda önemli bir etken olduğunu ve çocukların asla birbiriyle kıyaslanmaması gerektiğine işaret etti.

Bulut şunları söyledi: "Çocuklarımız yarış atı değildir. Hayatın tamamı, okul ile karşılaştırılmamalıdır. Çocuklara yalnızca test çözdürülmemelidir. Aile bireyi olmayanların yanında çocuğun başarısızlığı konuşulmamalı. Çocuk eğer derslerde başarısızsa bunun birçok sebebi vardır. Ebeveynler çocuk ile yakından ilgilenmeli, öğretmenleri ile görüşmeli ve başarısızlıktaki sorun tespit edilmelidir. Unutmayalım onlar bizim çocuklarımız".  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 19
Bugün : 48
Bu Ay : 3492
Toplam : 3492

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom