Türkiye'yi Yıkamadılar

Mastercard, Visa ve Sony’nin sistemlerini çökerten Anonymous adlı bilgisayar korsanları Türkiye’de TİB’i çökertme girişimine başarısız bir başlangıç yaptı. TİB, sürekli sunucu değiştirerek saldırıdan korundu

Türkiye'yi Yıkamadılar Dünya

Kimliğini gizleyen ve yalnızca ortak belirlenen hedefe birlikte saldıran uluslararası hacker (bilgisayar korsanı) grubu Anonymous (Anonim) internette özgürlük adına Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) internet sitesine dün saat 18:00’da yapacağını duyurduğu saldırıda başarısız sonuç aldı.

Saatler 18:15’i gösterdiğinde ara ara kesinti yaşanan tib.gov.tr sitesinin, sürekli değiştirilen server’lar (sunucu) sayesinde ayakta kaldığı gözlendi.
Böylece son olarak Japon elektronik devi Sony’yi deviren bilgisayar korsanları “Bizler anonimiz. Bizler çoğunluğuz. Bağışlamayız. Unutmayız. Bizi bekleyin!” diye başlattığı Türkiye operasyonuna başarısız bir giriş yaptı. TİB’i içinde barındıran BTK’nın sitesi de yoğun saldırı aldı, ara ara sıkıntı yaşansa da saat 18:30’u gösterdiğinde her iki sitenin de ayakta kaldığı gözlendi.
İletişimini sıkı yürüttüler

Birkaç gün önce internette yayımladıkları video ile Türkiye’ye saldırı tarihini açıklayan (9 Haziran saat 18:00) grup, operasyonun adına “Operation Turkey” (OpTurkey-Türkiye operasyonu) adını verdi. Yayımlanan bu bildiride saldırının 22 Ağustos’ta TİB eliyle Türkiye’de uygulamaya konacak olan filtre uygulamasına karşı konumlandığı belirtildi. Anonymous’un hedefleri arasında bazı siyasi partilerin web sayfaları, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ile SGK’nın internet siteleri de yer aldı.

Operation Turkey, OpTurkey adlarıyla Twitter gibi sosyal ağlar ve IRC gibi ‘chat’ sitelerinde TİB’e saldırıyı organize eden grup, bu atağa katılacakların kimliklerinin ortaya çıkmaması adına da yol gösterici adımlar attı. Bunun için saldırı sisteminin Türkçe versiyonu hazırlanırken, açılan Twitter hesabında da operasyon Türkçe yönlendirildi. Saldırının yüzlerce hatta binlerce bilgisayardan DDos yöntemiyle yapılacağı, bu sayede TİB’in sisteminin çökertileceği belirtildi.

Anonymous, chat’te çöktü

Türkiye’yi tehdit eden Anonymous’a ait olduğu öne sürülen internet sitesi anonnews.org’a Türkiye’den erişim mümkün olmuyor. TİB’in yasal olarak ‘kapatma’ yazısı yer almadığından, sitenin Türk hacker’lar tarafından çökertildiği konuşuluyor. Birçok yerli hacker sitesi bu yönde açıklama yaptı.

Bu arada Türk hacker’lar dün saat 18.00’a 5 dakika kala Anonymous’un IRC chat hattını çökerttiklerini duyurdu. Bunun ardından Anonymous geçici süreyle bu kanaldan ileşitim yürütemedi. Milliyet

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 471
Bu Ay : 7268
Toplam : 7268

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom