Hanifi Acar'dan 4/B Açıklaması

Bem-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, 632 Sayılı Kanun Hükmündeki 4/B Kararnamesinden kadrodan belediye ve il özel idaresi çalışanlarının da yararlandırılmasını istediklerini belirtti.

Hanifi Acar'dan 4/B Açıklaması Malatya Haber

Sendika binasında sendika yöneticileriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında, Belediye ve İl Özel İdaresi'nde 4-B'li olarak çalışanların kadro imkanından yararlandırılmamasının yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını dile getiren Bem-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, "Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurumlarındaki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi 100 binlerce insanı sevindirdi. Ancak kararnamede yer almayan il özel idaresi ve belediyelerdeki sözleşmeli personelin durumu kafa karışıklığına neden oldu." ifadelerini kullandı.

Acar, sıkıntının giderilmesi için uğraştıklarını belirterek, "Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Genel Başkanımız Mürsel Turbay ve Memur-Sen heyeti kadroya geçirilmeyen sözleşmeli personelin; hem kafa karışıklığını gidermek, hem de sıkıntılarını dile getirmek için Başabakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal'ı ziyaret ederek konuyu ilettiklerini belirtip, kapsam dışı kalan ve kadrolu olmasını istedikleri sözleşmeli kamu çalışanlarına ilişkin dosyayı verdi." şeklinde konuştu.

Bem-Bir-Sen Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, sözleşmeli personele kadro hakkı veren 02.06.2011 tarih ve 632 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'nin, beklentilerin tamamını karşılamadığını ifade etti. Acar, söz konusu KHK'de, kamudaki 4-B'liler, 4924 Sayılı Kanuna tabi olarak sözleşmeli çalışan personelle 5238 Sayılı Kanuna tabi sözleşmeli olarak çalışan aile hekimlerinin kadroya alınmasının yer aldığını, Belediyeler ve il özel idareleri ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personelin durumunun net olmadığını, bu eksikliğin Sayın Başbakan'a verilen bilgi eksikliğinden kaynaklandığını kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 243
Bu Ay : 6327
Toplam : 6327

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom