Malatya Okuyor Kampanyası Ödül Töreni

"Malatya Okuyor" Kampanyası genel ödül töreni düzenlendi. Geçen yıl Belediye Konferans Salonu'nda yapılan ödül töreni bu yıl Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Malatya Okuyor Kampanyası Ödül Töreni Malatya Eğitim

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ve Belediye Başkan Yardımcısı Abuzer Kabakaş'ın Malatya Okuyor Kampanyası'nı anlatmasından sonra kürsüye gelen Vali Ulvi Saran da okumanın önemine dikkat çekti.

Vali Saran, geçen yıl Belediye Konferans Salonu'nda yapılan ödül töreninin bu yıl Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildiğini belirtip, "Bu kampanya Malatya'ya gerçekten çok yakıştı. Çaldığımız maya iyi tuttu. Kampanya çerçevesinde birçok faaliyetler yapıldı. Sadece öğrencilerimiz değil, veliler, cezaevindekiler, hastanede yatanlar ve hasta yakınları da kampanyaya katıldı. Aynı anda aynı yerde en fazla okuma dünya rekoru kırmamız, Malatya'ya gözlerin odaklanmasını sağladı." ifadelerini kullandı.

Malatya Okuyor Kampanyası'nda 145 bin öğrencinin 2 milyon 40 bin kitap okunduğunu söyleyen Vali Saran, kampanyanın önemini anlattı.

Bu arada kampanya kapsamında dağıtılan ödüller ve kategorileri ise şöyle:

EN İYİ BEN OKUYORUM PROJESİ

Kategoriler bazında ;Dönem birincilerine 418 adet MP3 çalar, okul birincilerine 418 adet çeyrek altın Kategoriler bazında(1.,2.,3.,4. Kategori) il birinci, ikinci ve üçüncülerine dizüstü bilgisayar. (Toplam 12 adet)  En İyi Ben Okuyorum projesi en çok sayfa okuyan birinci, ikinci, ve üçüncü okullara dizüstü bilgisayar (Toplam 3 adet)

BİZ OKUYAN AİLEYİZ

Velilerinin yüzde 25inin katılımını sağlayabilen okulların birinci olan velilerine çeyrek altın. (Toplam 8 adet)

MALATYA OKUYOR KAMPANYASI ÖZEL ÖDÜL

Çobanlık yapan, duyma özürlü olan ve açık öğretim lisesine giden Mustafa Remzi Bekar 41 kitap ve 16 bin 609 sayfa okuyarak Malatya Okuyor Kampanyası'na kendi isteği ile katılmış ve özel ödül olarak ilgili kişiye 1 adet dizüstü bilgisayar.

Malatya Okuyor Kampanyası'na destek veren Makiad, Miad, Müsiad, Malatya Park AVM, Deniz Kitap evleri, NT Kırtasiye, Kitap Caf, Migros 5 M Mağazaları'na katkılarından dolayı plaket takdim edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 353
Bu Ay : 3910
Toplam : 3910

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom