Horata Vadisi Projesi Onay Bekliyor

Malatya Belediyesi tarafından yapılacak olan Horata Vadisi Projesi'nin konut kısmını Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi'nin yapacağı bildirildi.

Horata Vadisi Projesi Onay Bekliyor Malatya Haber

Malatya Belediyesi tarafından yapılacak olan Horata Vadisi Projesi'nin konut kısmını Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi'nin yapacağı bildirildi. Çılgın proje olarak nitelendirilen projede, teleferikten hayvanat bahçesine, yürüyüş ve park alanından butik otele kadar birçok hizmet yer alacak. Horata Vadisi Projesi'nin onay beklediği öğrenildi.

Merkez Konak Mahallesi'nde Horata Vadisi'nde çarpık yapılaşmayı önlemek, bölgenin rekreasyon alanı gereksinimini karşılamak amacıyla hazırlanan Horata Vadisi Projesi, Malatya Belediyesi'nin son yıllarda hayata geçireceği büyük projelerden biri olarak değerlendiriliyor.

Malatya'nın nefes alacağı yeşil dokusu ve sosyal tesisleriyle süslenerek Malatyalıların hizmetine girmesi için hazırlığı tamamlanan ve Belediye Meclisi'nde onay bekleyen Horata Vadisi Projesi, Malatya Belediyesi'nin örnek projeleri arasında yer alacak.

Konak Mahallesi'nde bulunan ve Horata Çayı'nın kaynağından başlayarak, İsmet Paşa Caddesi'ne kadar uzanan ve aralarında Meyvecilik Araştırma Enstitüsü'nün de bulunduğu bin 500 dönümlük alanı kapsayan Horata Vadisi Projesi'nde, Derme Kanalı üzerinde yer alan 400 dönümlük arsanın konut, geri kalan bin 100 dönümlük alanda ise Botanik Bahçe, mini hayvanat bahçesi, yapay gölet, sosyal tesis, kafeterya, gezinti ve yarı kapalı sergi alanları, butik otel gibi üst yapıların yer alacağı öğrenildi.

Horata Vadisi Projesi'nde teleferik sisteminin kurulması da planlanıyor.

Sözü edilen proje ile Malatya'da kalan son yeşil alan olan Horata Vadisi'nin betonlaşmasının da önüne geçilmiş olacak.

Bu arada, 400 dönüm arsa üzerine yapılacak olan konutlara ise Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi'nin talipli olduğu öğrenildi. Yeşiltepe Yeşilevler yapımında tecrübesi bulunan Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi'nin lüks konutlarla ilgili hazırlığının sürdürdüğü kaydedildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 493
Bu Ay : 1116
Toplam : 1116

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom