Caddeler Daha da Güzelleşecek

Mehmet Buyruk Caddesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Caddeler Daha da Güzelleşecek Malatya Yaşam-Sağlık

Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, cadde ve sokak düzenlemeleri ile Malatya’nın daha güzel bir görünüme kavuştuğu belirtilerek, birçok mahalle sakini tarafından aynı düzenlemelerin kendi mahallelerine de yapılmasını istedikleri bildirildi.

Malatya Belediyesi tarafından bugüne kadar Turgut Özal Mahallesi 1,2,3. Cadde ve sokaklar, Adliye Önü ve Bağlantı sokaklar, Devlet Hastanesi Yanı, Öğretmenevi yanı, Evliya ve İpekçi Sokaklar, Cezmi Kartay Cad., Necip Fazıl Kısakürek Caddesi ve ara sokaklar, Zafer Mahallesi 8, 9, 10, 11. Sokaklar ve Gül Sokak, Gündoğdu Caddesi ile Talatbey sokak, Sümer İ.Ö.O. yanı, Hastane Caddesi 7. Sokak, Asayiş Şube yanı, Temelli Pasajı, Cengiz Topel, İnönü ve Atatürk Caddelerinde düzenleme çalışmalarının yapıldığı bildirildi.

Söğütlü Camii Çevresi, Mehmet Buyruk Caddesi ve Hasanbey Caddesi ile Mezarlık Yolu ve Leblebici Sokakta ise çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, Mehmet Buyruk Caddesinde büyük bir hızla sürdürülen çalışmalar kapsamında 2000 metretül yağmur suyu drenaj hattının döşenmekte olduğu belirtilerek; ayrıca apartman önlerine tek tip demir korkulukların yapılacağı, kaldırımların zeminine hasır çelikli beton döşeneceği ve yaklaşık 9000 m2 olarak yapılacak kaldırımların doğal taş ile kaplanacağı ifade edildi.

Düzenleme çalışmaları kapsamında Mehmet Buyruk Caddesine dekoratif aydınlatma elemanları monte edilecek, şehir estetiğine uygun yeni fidanlar dikilecek. Düzenlemeler sırasında bir yandan su abone bağlantıları yenilenirken, bir yandan da Telekom, Tedaş, Doğalgaz hatları tek kanal içine alınıyor.

Kaldırım, peyzaj ve diğer alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından Mehmet Buyruk Caddesi finişer ile modern bir şekilde asfaltlanacak.

Öte yandan yapılan düzenleme çalışmaları ile ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, başta İnönü, Atatürk ve Cengiz Topel caddelerinde olmak üzere şehrin dört bir yanında sürdürülen cadde ve sokak düzenleme çalışmalarının birer birer tamamlanmasıyla birlikte, vatandaşların kendilerine teşekkür ettiklerini ve çalışmalardan memnun olduklarını bildirdiklerini, bundan da büyük mutluluk duyduklarını söylediği vurgulandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 324
Bu Ay : 6408
Toplam : 6408

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom