Beyaz Bayrak Alan Okullar Açıklandı

Malatya'da Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullar belli oldu.

Beyaz Bayrak Alan Okullar Açıklandı Malatya Haber

Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde gerçekleştirilen programda Beyaz Bayrak Projesi ödül töreni ile Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullar açıklandı.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut İl Sağlık Müdürü Hacı Bayram Zengin, Proje Koordinatörü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Berk, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Memduh Büyükkaya, Şeyma Eryılmaz, Salih Aydın, Okul Müdürü Fevzi Kırık, ödül almaya hak kazanan okul müdürleri öğrenciler ve velileri katıldı.

İl Proje Koordinatörü Mahmut Berk yaptığı konuşmada, "2006 yılında bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde 4 yıllığına devam ederek yürütülmekte olan Beyaz Bayrak Projesi 2011 yılı itibarı ile yeniden başlamıştır. İlimizde bu döneme kadar müracaat etmiş 70 okulumuzdan 22 si dereceye girmiş ve ödül almaya ve beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır. Okullarımızda temizlik hijyen ve sağlık açısından değerlendirmeye giren okullarımız kutluyorum" dedi.

Daha sonra İl Sağlık Müdürü Hacı Bayram Zengin bir konuşma yaparak, "Beyaz Bayrak Projesini İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Sağlık Müdürlüğü olarak birlikte yürütmekteyiz. Proje kapsamında değerlendirme yapan ekiplerimiz ve jürimiz bu dönem 22 okulun Beyaz Bayrak almasını uygun buldu. Bizlerde Bu okullarımız tebrik ediyoruz. Diğer okullarımızın da belirlenen kriterlere uymalarını böylece ilimizde okullarımızın ve öğrencilerimizin sağlıklı hijyenik mekan ve ortamlarda eğitime devam etmelerini istiyoruz.

Bizim geleceğimiz öğrencilerimizin sağlıklı nesiller olmaları dileğimizdir bunu için çaba sarf ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Daha sonra dereceye giren okullara Beyaz Bayrak Flaması ile Plaketleri İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ve İl Sağlık Müdürü Hacı Bayram Zengin ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 503
Bu Ay : 3047
Toplam : 3047

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom