İl Genel Meclisinden Sert Tepki

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Meclisin almış olduğu kararların onaylandığı halde uygulanmadığını belirterek, "Bu sezon köy yollarına bir çakıl dökemedik" dedi.

İl Genel Meclisinden Sert Tepki Malatya Haber

İl Genel Meclisi Haziran Dönemi 2. oturumu Meclis Başkanı Naci Şavata başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Malatya Orman İşletme Şefliği'nin Orduzu Kent Ormanı'nda su ihtiyacını karşılamak üzere İl Özel İdaresi Sondaj Makinesi ile 1 adet sondaj kuyusu açılması, Kale ilçesinin Kumluyazı Köyünün Kavuşan Mezrasına 1 adet sondaj kuyusu açılması ve Akçadağ ilçesinin Yalınkaya Köyü'ne 1 adet sondaj kuyusu açılması konusundaki komisyon raporları oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı esnasında bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, "İl Özel İdaresi'nin ne olduğunu uygulamalardan dolayı vatandaş çıkartamamış, yani halen anlatamamışız. Son yapılan değişikliklerle köylere hizmet götürmede Meclisimizin biraz etkinliği arttırıldı. Ama halen İl Genel Meclisi icranın içinde olmadığımızı vurguluyorum. Bakın biz bu yıl büyük sıkıntılar çektik. Sezon başladığı halde bir köye, bir kamyonla, bir araçla bir çakıl dökemedik, asfalt katı hazırlayamadık. Niye bu Meclis'in üyeleri bir tek Daime Encümenle 5 kişi ile temsil ediliyor. Fakat seçmen, halk hizmeti bizden bekliyor. Bu sıkıntıları Meclis olarak göğüslüyoruz. Ama arzumuz o ki, halkın temsilcisi olan bu Meclisi'nin aldığı kararlar ve Meclis Üyelerimizin kendi ilçelerinde taşıdığı problemleri çözmede de birlikte hareket edelim. Bun bu anlamda dikkati çekmek istiyorum. Çünkü her şeyin bir sabrı var. Bu anlamda 2 yılı aşkındır birlikte. Beraber ve sabırlı olarak çalışıyoruz. Burada CHP Grubunun sıkıntısı neyse, AK Parti Grubunun sıkıntısı da otur. Bu anlam da İl Özel İdaresini yöneten kadroların Meclis'le uyumlu içinde çalışmaları şarttır diyorum. Bir Meclis başkanı olarak bunu söylüyorum ve lütfen rica ediyorum. Birlikte hep beraber hizmeti yapalım. Ben-sen kavgası yapmıyoruz. Bizim çektiğimiz sıkıntıları köylümüz biliyor. Köylü vatandaşımız sıkıntısı için İl Genel Meclis Üyesine giderek hizmet istiyor" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 223
Bu Ay : 7020
Toplam : 7020

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom