İÜ BESYO Yeni Binasında

Malatya İnönü Üniversitesi bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) yeni binasına taşındı.

İÜ BESYO Yeni Binasında Malatya Eğitim

BESYO'nun yeni binasında ilk toplantı, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik'in başkanlığında yapıldı. Toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan İçen, Prof. Dr. Süheyla Ünal, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Karagöz, Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Atalan, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cengiz Arslan ile öğretim elemanları katıldı.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Salonu'nda gerçekleşen toplantıda, BESYO Müdürü Doç. Dr. Cengiz Arslan tarafından brifing sunuldu. Doç. Dr. Cengiz Arslan, BESYO'nun kuruluş izninin 1998 yılında alınmış olmasına rağmen, 2009 yılında yani 11 yıl sonra ilk öğrencilerini almaya başlamış ve aktif olarak hizmete açıldığını belirtti. Doç. Dr. Arslan, Beden Eğitimi ve Yüksekokulu gelişmesini 2,5 yıllık bir süre içinde çok hızlı bir şekilde tamamlayarak, güzel hizmet binasına sahip bir yüksekokul haline gelmesinden dolayı en çok katkıyı sunan Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik ve üniversite yönetimine ayrıca teşekkür etti.

4 bölümü olan, yüksek lisans ve doktora eğitimi vermeye başlayan bir Yüksekokul olduklarını belirten Doç. Dr. Arslan, Türkiye'de bir ilk olan "Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölümü" açıldığını, bu yıldan itibaren 40 öğrenci alınmaya başlanacağını ifade ederek, öğretim elemanlarının 2,5 yıl içinde 60'tan fazla ulusal ve uluslararası makale, bildiri, kitap, tez ve proje ürettiğini, spor kulübü kurulduğunu ve bir çok etkinliğin yanında bir de uluslar arası "Eurasia Journal of Spor Science" adıyla yeni online bir dergi hazırlığı yaptıklarını sözlerine ekledi.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ise BESYO'nun kısa bir zaman diliminde gelişmesini çok hızlı bir şekilde tamamladığını vurgulayarak, "Her alanda kalite anlayışımızın örneklerini de yüksek okulumuzda görmekten mutluluk" duyduk" dedi. Dünyadaki tüm bilimsel ve teknolojik gelişmelerin, insan hayatını kolaylaştırmaya ve kalitesini artırmaya yönelik olduğunu belirten Prof. Dr. Cemil Çelik, hiçbir kurumun içerisinde yaşadığı toplumun gerçeklerinden kopuk olamayacağını ifade etti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 192
Bu Ay : 8251
Toplam : 8251

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom