İl Genel Meclisi Çalışamalara Başladı

İl Genel Meclisi haziran ayı çalışmalarına başladı.

İl Genel Meclisi Çalışamalara Başladı Malatya Haber

İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi, haziran ayının birinci oturumunda, 2. Ordu Karargah ve Karargah Destek Grup Komutanlığı'nın İnönü kışlasında bulunan birimlerinin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılamak üzere İl Özel İdaresince sondaj makinesi ile 1 adet sondaj kuyusu açılması teklifi kabul edildi.

Toplantıda, İmar ve Bayındırlık Komisyonunca görüşülüp rapora bağlanan merkez ilçeye bağlı Yenice Köyü Büyük Dere Mezrası yolunun köy yolları ağına alınması, merkez ilçeye bağlı Yenice Köyü ile Yeni Köy arası bağlantı yolunun köy yolları ağına alınması, Pütürge ve Doğanyol ilçeleri sınırı arasındaki Kerkinos yolunun köy yolları ağına alınması oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda söz alan SP İl Genel Meclis Üyesi Osman Marasalı, valiliğin Çavuşoğlu mahallesindeki kiliseyi Malatya'da Hristiyan olmamasına karşın restore etmeye çalıştığını ancak diğer taraftan vatandaşın yaptırdığı camilere elektrik saatleri takıldığını belirterek, bu duruma vatandaşın tepkili olduğunu ileri sürdü. Marasalı, İstanbul'da düzenlenen Malatya Günleri programının da yersiz yere yapıldığını savunarak, Malatya'nın tanıtımı için başarılı projelere ihtiyaç bulunduğunu kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 121
Bu Ay : 4487
Toplam : 4487

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom