29 Mayıs Türkiye Gündemi

29 Mayıs Türkiye Gündemi

29 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Erdoğan, saat 13.30'da Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşacak, saat 15.00'te, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki toplu açılış törenine katılacak. Erdoğan, saat 17.30'da AK Parti'nin Ankara Tandoğan Meydanı'ndaki mitinginde vatandaşlara seslenecek.

Bakanların faaliyetleri

- Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, saat 19.00'da Fatih Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu, Ankara Meslek Yüksek Okulu ve Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu mezuniyet törenine katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim çalışmalarını seçim bölgesi Bursa'da sürdürecek. Arınç, BESOB Sanayi Sitesi'nin temel atma törenine katılacak.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya'da çeşitli programlara katıldıktan sonra Akşehir ve Doğanhisar'da partisinin mitingine katılacak. (09.30 -19.00)

- Ulaştırma Bakanı M. Habib Soluk, saat 10.00'da Büyük Kulüp Çiftehavuzlar, Kadıköy'de Sivas Sanayici ve İş Adamları Derneğinin düzenlediği kahvaltı programına katılacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Afyon'da saat 14.00 de otopazarını ziyaret edecek, merkeze bağlı beldeleri ziyaret edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kent Meydanı'nda halka hitap edecek. (16.00), Kılıçdaroğlu, Nilüfer Kent Meydanı Projesi'nin temel atma törenine 17.30 da katılacak. Nilüfer Fethiye Mahallesi Meydan açılışına katılacak. (18.30)

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 16.00 da Kazlıçeşme Meydanı'nda Fetih kutlamaları ve Büyük İstanbul Mitingini gerçekleştirecek. Devlet Bahçeli, İstanbul'da düzenlenecek mitingin ardından Çanakkale'ye gelecek. Bahçeli, geceyi Çanakkale'de geçirecek ve 30 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00'de Cumhuriyet Meydanındaki mitinge katılacak.

- Milliyetçi Muhafazakar Parti Genel Başkanı Ahmet Reyiz Yılmaz, Sakarya'da saat 14.00 de halka hitap edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, görüşme, ziyaret
- İstanbul'un Fethi'nin 558'nci yıldönümü kutlamaları saat 10.00'da Fatih Camii avlusunda Fatih Sultan Mehmet'in Türbesini ziyaretle başlayacak. Saat 10.15'te Fatih İtfaiye Meydanında Fatih anıtına çelenk konulacak. Saat 10.30'da Yedikule -Topkapı arasında 10. yıl caddesinde anma töreni yapılacak.

- Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, saat 11.00'de Kumkapı Meryem Ana Kilisesinde Ermeni Patrikhanesi Vekili Aram Ateşyan'dan madalya alacak

- Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, saat 12.00'de Yeşilköy Fener Lokantası'nda gazetecilerle bir araya gelecek

- Türk Kızılayı ve Cem Vakfı saat 09.30-21.00 arası İkitelli Cem Evinde "kan ver can ver" etkinliğini gerçekleştirecek

- Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, saat 20.30'da Grant Cevahir Otel'de Türk Kızılayı adına Karadeniz Vakfı tarafından verilen "en iyi sivil toplum örgütü" ödülünü alacak

- Türklerin Anadolu'dan Rumeli'ye geçişi ve Gelibolu'nun Fethinin 657'ci yıldönümü kutlaması ile Gazi Süleyman Paşayı Anma Programı 29 Mayıs Pazar günü Çardak ve Bolayır'da yapılacak törenle gerçekleştirilecek (09.00- 13.00 arası)

- Türk Hava Kuvvetleri, saat 13.30'da, Türk Hava Kuvvetleri 100'üncü Yıl Uluslararası Plastik Model Uçak Yarışması'nı yapacak.

- İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, saat 12.00'de 90. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında bir şenlik düzenleyecek.

- Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, saat 12.30'da "Herkes sussun kadınlar konuşsun" mitingi düzenleyecek.

- Ulaştırma Bakanlığı'nca, saat 16.30'da kamu kurum ve kuruluşları futbol turnuvasında final maçı Ulaştırma Bakanlığı futbol takımı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı arasında yapılacak.

- Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hayvanat Bahçesi bünyesinde çocuklar için tasarlanmış özel hayvanat bahçesi saat 11.00 de törenle açılacak.

- Çayırova koşusu saat 09.30'da yapılacak.

- Dilovası Termik Santral eylemi saat 17.00 'da yapılacak.

- Darıca İstanbul'un Fethi kutlamaları saat 20.00'da yapılacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 99
Bu Ay : 6183
Toplam : 6183

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom