Malatya Günleri Devam Ediyor

26 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da açılan ‘Malatya Günleri’ tanıtım etkinliği 80 dolayında kurum, kuruluş ve firmanın katılımıyla devam ediyor.

Malatya Günleri Devam Ediyor Malatya Kültür-Sanat

26 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da açılan ‘Malatya Günleri’ tanıtım etkinliği devam ederken, Malatya Belediyesi tarafından açılan stand ilgi görmeye devam ediyor.

Malatya’nın kültürel, tarihsel ve yöresel değerleri ve ürünlerinin sergilenmesi, sahip olduğu tarih, kültür ve turizm potansiyelinin ulusal ve uluslar arası alanda tanıtılması, Malatya’nın zengin ve sağlıklı mutfak kültürü ve damak tadının ülkemize duyurulması amacıyla organize edilen Malatya Günleri, başta İstanbul’da yaşayan Malatyalılar olmak üzere ünlülerin de yoğun ziyaretine sahne oluyor.

Belediye hizmetlerinin yanısıra Malatya ile ilçelerinin de tanıtıldığı Malatya Belediyesi standında, büyük boy posterler, tanıtım CD’si, Değişen MALATYA dergisi, Fuar Dergisi ve diğer Belediye yayınları ile Malatya değişik şekilde anlatılıyor.

Yapılan Şerbet Çeşmesi Maketi’nde ziyaretçilere şerbet ikram edilirken ayrıca, kuru kayısı başta olmak üzere Malatya’ya ait kuruyemiş ve çerezler de Malatya Belediyesi standını ziyaret eden misafirlere ikram ediliyor.

Standı ziyaret eden misafirlerle yakından ilgilenen Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya ve Malatya’nın değerlerinin dışarıda tanıtılması açısından Malatya Günleri etkinliğinin önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, bu tür organizasyonlarla Malatya’nın Türkiye genelinde ve dünyada daha çok tanınacağını söyledi.

‘Malatya Günleri’ etkinliğinin 10 bin m2 kapalı, 3 bin m2 dolayında stant alanı üzerinde 80 dolayında kurum, kuruluş ve firmanın katılımıyla düzenlendiğini kaydeden Mumcu, “Malatya Günleri etkinliğine Kamu kurum ve kuruluşlarının yanısıra, sanayi ve ticaret kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, İnönü üniversitesi, özel sektör temsilcileri, sanat atölyeleri, kültür ve turizm kuruluşları/firmaları, gıda firmaları, lokanta ve cafe işletmeleri, giyim ve tekstil firmaları ile müzik ve folklor toplulukları katılıyor. Cumartesi ve Pazar günlerinin aşırı yoğun olacağını düşünüyoruz. Organizasyona katılarak Malatya’nın tanıtımına katkıda bulunan bütün kurum kuruluş ve firma temsilcilerine teşekkür ediyorum. 29 Mayıs Pazar günü akşamına kadar açık kalacak olan ‘Malatya Günleri’ne bütün hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 703
Bu Ay : 8762
Toplam : 8762

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom