Malatya Günleri Başladı

CNR EXPO Fuar merkezinde açılan ‘Malatya Günleri’ tanıtım etkinliği düzenlenen törenle açılırken, etkinlik 29 Mayıs Pazar gününe kadar devam edecek.

Malatya Günleri Başladı Malatya Kültür-Sanat

 Malatya Belediyesi tarafından hazırlanan 150 m2 dolayındaki stantta; büyük boy poster, şerbet çeşmesi maketi, Malatya ve Belediye hizmetlerinin anlatıldığı dergiler, tanıtım CD’leri, broşürler ile ziyaretçilere Malatya anlatılırken, ayrıca kendilerine kayısı ikram ediliyor.

Malatya Valiliği ile Malatya Belediyesi öncülüğünde organize edilen ‘Malatya Günleri’ tanıtım etkinliği İstanbul Yeşilköy’de bulunan CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenen törenle açıldı.

26 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’de düzenlenen açılış törenine Malatya Valisi Doç.Dr.Ulvi Saran ve Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mevlüt Aslanoğlu, Mücahit Fındıklı ile Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

Mehter Takımı Konseri ve Folklor gösterileriyle başlayan Açılış Töreni protokol konuşmalarıyla devam etti. İlk konuşmayı yapan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın tarihi ve coğrafi yapısı hakkında kısa bilgiler vererek, Malatya merkezinin yanı sıra ilçe, belde ve köylerinden İstanbul’daki Malatyalılar’a selam getirdiğini söyledi.

Başta tarih ve kültürü olmak üzere Malatya’nın tüm güzelliklerini İstanbul’a taşıdıklarını belirten Başkan Çakır, İstanbul’da çok sayıda Malatyalı’nın yaşadığını, Malatya ile dışarıda yaşayan Malatyalılar arasındaki ilişkileri sıcak tutmak ve Malatya’yı Türkiye’ye tanıtmak amacıyla bu organizasyonu yaptıklarını söyledi.

Malatya’nın tanıtımı ile ilgili ilk adımın geçtiğimiz yıl Ankara’da ve ABD’de yapıldığını hatırlatan Başkan Çakır, “Malatya’nın tanınmayan birçok güzelliği var. Görülmeye değer çok büyük zenginlikleri, derin bir kültürü, zengin bir tarihi mirası var. Biz bunların tanıtımı adına bu tür etkinliklere gerek yurt içinde, gerekse de yurt dışında devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 453
Bu Ay : 3897
Toplam : 3897

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom