Malatya Günleri Yarın Başlıyor

İstanbul'da Malatya Günleri programının yarın başlayacağı bildirildi.

Malatya Günleri Yarın Başlıyor Malatya Haber

Vali Ulvi Saran ve Belediye Başkanı Ahmket Çakır, Valilik'de Malatya Günleri programının yarın başlayıp 29 Mayıs akşamı sona erecek olması nedeniyle basın toplantısı düzenlediler.

Vali Ulvi Saran, ilkini geçen yıl Ankara'da düzenledikleri Malatya Günleri programına 400 bin kişinin katıldığını belirterek, İstanbul'da düzenlenecek Malatya Günleri programına daha fazla katılım beklediklerini söyledi. Ankara'da 5 bin metrekare alanda Malatya Günleri programının düzenlendiğini, İstanbul Yeşilköy CNR fuar alanında ise Ankara'dakinin iki katı kadar alanda 100'e yakın kuruluşun katıldığını ifade eden Vali Saran, "Bu tür programlar düzenlemekdeki amacımız, ilin tanıtımını sağlamaktır. Ne kadar çok katılım olursa, o kadar daha fazla amacımıza ulaşmış olacağız. İstanbul'daki Malatyalılar ne kadar fazla ilgi gösterirse, o kadar sosyal bağlar pekiştirilmiş olacaktır" ifadelerini kullandı. Bu tür çalışmaların Malatya'yı marka şehir yapma bakımından önemli olduğuna parmak basan Vali Saran, Malatya Günleri programında Malatya'nın tüm değerlerinin tanıtılacağını kaydetti.

Belediye Başkanı Ahmket Çakır ise amaçlarının Malatya'yı tüm Türkiye'ye tanıtmak olduğunu ifade edip, "Malatya Günleri programında, ilimizin kültürel, sanayi ve tarihi her yönüyle tanıtılacak. Resmi ve özel sektör eşbirliği ile Malatya tanıtılmış olacaktır" diyerek İstanbul'daki Malatyalıları Malatya Günleri programına davet etti.

Malatya Günleri'nde 4 gün boyunca akyamları da konser düzenleneceği ifade edilip, yapılacak etkinlikler özetle şöyle belirtildi: "Malatya Valiliği kültür ve sanat etkinlikleri, Malatya Belediyesi kültür ve sanat etkinlikleri, İnönü Üniversitesi kültür ve sanat etkinlikleri, Tohma Kanyonu Rafting Standı, Hulusi Efendi Vakfı etkinlikleri, Motif halk oyunları, Malatya mutfağı, yöresel ürünler ve kayısı pazarı, Malatya halk oyunları, Malatya Musiki Cemiyeti konserleri, Malatya resimleri ve fotoğraf sergisi, ebru sanatı sergileri, Boray Yenipazar resim sergisi, el sanatları sergileri, yöresel ticari ürünlerin sergilenmesi ve satışı, kamu kurum ve kuruluşların proje tanıtımları."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom