Kadastro Çalışmalarında Sona Gelindi

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tamer Taşkıran, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde kadastro çalışmalarının mahalle bazında yüzde 99, köy bazında ise 90 oranında bittiğini söyledi.

Kadastro Çalışmalarında Sona Gelindi Bölge

Tapu ve Kadastro Teşkilatının 164. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tamer Taşkıran, Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde kadastro çalışmalarının mahalle bazında yüzde 99, köy bazında ise 90 oranında bittiğini söyledi.

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tamer Taşkıran , "Bölge Müdürlüğümüzde Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli İllerinde toplam 2328 birimden mahalle/Köy 2155 adedinin kadastro çalışmaları tamamlanmıştır. Halen 103 adet birimin ise çalışmalarına devam edilmektedir. Bingöl ve Tunceli İllerindeki yeterli çalışma koşulları henüz oluşmayan 70 birim dışında bölgemiz dahilinde kadastrosu yapılmamış alan kalmamış olup bu birimlerdeki çalışmaların ise 2011 ve devamındaki yıllarda yapılabileceği düşünülmektedir.

2011 yılı programındaki kadastro çalışmalarının bitirilmesi ile bölgemizdeki kadastrolaşma oranı Mahalle bazında yüzde 99,30 ve Köy bazında ise yüzde 90.40 olacaktır" şeklinde bilgi verdi,
Taşkıran şu bilgiyi verdi: "İl merkezlerimizde 2 yılı aşkın bir zamandan beri başarıyla uygulanan TAKBİS (Tapu Kadastro Bilgi Sistemi) bölgemiz genelinde yaygınlaştırılarak 33 adet Tapu Sicil Müdürlüğü'nde uygulanmakta olup bu sisteme 2 ay içerisinde kalan 8 müdürlüğümüzde de oluşturulmasıyla tüm müdürlüklerde etkin olarak kullanılacaktır. Birimlerimizin tamamının TAKBİS kapsamına alınmasını müteakip, Türkiye genelinde tüm Müdürlüklerimizde tapu işlemleri yetki alanları dışında da işlem yapmaya başlayacaklardır. Bu demek oluyor ki; İstanbul'daki bir gayrimenkulün Malatya Tapu Müdürlüğünde satış işlemi yapılacaktır."

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Tamer Taşkıran, 2010 yılında Malatya Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde yapılan hizmetlerde 50 bin 76 işlem karşılığında 10 milyon 840 bin TL'nin Hazineye gelir sağlandığını kaydetti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 377
Bu Ay : 3821
Toplam : 3821

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom