Öz, Arguvanda Seçim Çalışmasında

AK Parti Malatya Milletvekili ve milletvekili adayı Ömer Faruk Öz, Arguvan ilçesinde seçim çalışmasını sürdürdü.

Öz, Arguvanda Seçim Çalışmasında Malatya Siyaset

İlçeye bağlı, Karababa,Yazıbaşı (Narmikan) Bahçeli, Ommikan, Aşağı ve Yukarı Sürmeli, Çiftlik (Yayıklı) Tatkınık köylerini ve bağlı mezralarını Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, AK Parti Malatya milletvekili aday adayı Nevzat Öztürk, İl Genel Meclisi ve AK Parti il teşkilatı üyeleri ile birlikte ziyaret eden Ömer Faruk Öz, ziyaretleri esnasında köylülerin yakın ilgisi ve sevgisi ile karşılaştı.

Ziyaretler esnasında AK Parti iktidarının hizmetleri hakkında bilgiler aktaran Öz, özellikle AK Parti iktidarının Bölgesel ve Kırsal Kalkınma alanında yaptıkları hakkında bilgiler verdi.

AK Parti iktidarı döneminde hayvancılığın gelişmesi noktasında hükümet tarafından verilen krediler hakkında bilgi veren Öz, GAP, DAP ve KOP için sadece 2008-2011 döneminde yaklaşık toplam 19,7 milyar TL ödenek ayrıldığını belirterek açıklamasında şunları söyledi: "Kamu yatırımlarından 2002 yılında yüzde 7 pay alabilen GAP için eylem planı sonrasında yüzde 14 civarında yatırım ödeneği kullandırıldı. Tarımsal milli gelirimiz 24 milyar dolardan 62 milyar dolara çıkarıldı. Çiftçimize büyük destekler verilerek, Malatya'mız bu gelişmelerden maksimum derecede yararlandı. Özellikle hayvancılık ve tarım noktasında büyük destekler alındı."

Ömer Faruk Öz, iktidarları döneminde kırsal altyapıyı geliştirmek ve kalkınmayı sağlamak amacıyla KÖYDES Projesi'ni hayata geçirdiğini vurgulayarak "Bu proje ile Cumhuriyet tarihimizin en büyük kırsal altyapı hamlesi olarak başlatıldı. KÖYDES kapsamında köylerimize büyük hizmetler getirdik" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 814
Bu Ay : 7611
Toplam : 7611

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom