Hayvan Desteklemesine Başvuru 1 Temmuz'da Son

Kırmızı et üreticilerine hayvan başı ödenecek 300 TL'lik destekleme primi başvurusunun 1 Temmuz'da sona ereceği bildirildi

Hayvan Desteklemesine Başvuru 1 Temmuz'da Son Malatya Ekonomi

Malatya Tarım İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "Erkek sığırlarını Tarım ve Köyişleri Bakanlığından çalışma izni almış mezbaha ve/veya kombinalarda kestiren yetiştiricilere, en fazla 300TL/baş destekleme ödemesi yapılacaktır.

"01/01/2011 tarihinden 01/07/2011 tarihine kadar yurt içinden temin edilmiş kesim tarihinden önce, besi süresini Türkvet kayıtlarına göre müracaatçının işletmesinde en az 3 ay süre ile tamamlamış erkek sığırlarını Tarım ve Köyişleri Bakanlığından çalışma izni almış mezbaha ve/veya kombinalarda kestiren yetiştiricilere, en fazla 300TL/baş destekleme ödemesi yapılacaktır. Ödeme birim miktarları 250 başa kadar 300 TL, 250 baş ile 500 baş arası 150 TL, 500 baş ve üzeri için 75 TL olarak uygulanacaktır" denildi.

Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticiler 1 Temmuz tarihine kadar kırmızı et üretici birliğine müracaat etmeleri istendi. Besi amacıyla yurtdışından ithal edilmiş olan sığırlar bu desteklemeden yararlandırılamayacağı vurgulanıp, hayvanın Karkas ağırlığının en az 190 kilogram olması gerektiği kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 94
Bu Ay : 4460
Toplam : 4460

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom