Bildirilmezse 538 TL Ceza

5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun ilgili yönetmeliğine haziran ayında yürürlüğe giriyor.

Bildirilmezse 538 TL Ceza Malatya Ekonomi

5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun ilgili yönetmeliği Haziran 2011 ayında yayımlanarak yürürlüğe girmesi planlanmaktadır. İlgili yönetmelikle İşletmeye yasal belgeleriyle gelen ancak 7 gün içerisinde il veya ilçe müdürlüklerine bildirimi zamanında yapılmayan hayvanlar ile işletmeye belgesiz olarak geldiği tespit edilen hayvan sahiplerine 538 TL (Beşyüzotuzsekiz Türk lirası) idari para cezası verilecek.

Malatya Tarım İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

1 - Hayvan kayıt sistemi ve işletmelerdeki her türlü hayvan hareketlerinin (Doğum-Ölüm-Alım-Satım) 7 gün içinde İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerine bildirilmesi gerekmektedir.

2 - Bütün hayvan hareketlerinin mutlaka belge ile (İl ve İlçe sınırlarında Menşe Şahadetnemesi; İlçeler ve İller arasında ise mutlaka Veteriner Sağlık Raporuyla) yapılması zorunludur. Aksi durumda idari para cezası verilecektir.

3 - Doğum, ölüm, zorunlu kesim, kurbanda kesim gibi durumlarda da yine 7 gün içerisinde İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat edilecektir denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 637
Bu Ay : 7434
Toplam : 7434

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom