Toygar Boran Köprüsü Tamamlandı

Malatya'da önemle ihtiyaç hissedilen Toygar-Boran köyü arasına inşa edilen köprü yapımı tamamlandı.

Toygar Boran Köprüsü Tamamlandı Malatya İlçe

Battalgazi İlçe Kaymakamlığı Köylere Destek Projesi (KÖYDES) programı kapsamında yapımı başlanılan İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Toygar-Boran köyü arasına inşa edilen köprünün, yapımı tamamlanarak ulaşıma açılması köyde sevinç meydana getirdi.

Boran-Toygar arası yapılan bu köprü ile sahil yolunu kullanan vatandaşların artık bu köprüden geçtiği belirtildi. Malatya merkezinden gelen ve arıtma tesislerinden çıkan suların aktığı dere üzerine yapılan bu köprüden geçen vatandaşların ulaşımı kolaylaşmış oldu.

Köprünün 192 bin TL'ye mal olduğu, 4 metre yüksekliğinde, 8 metre genişliğinde, 15 metre uzunluğunda betonarme olarak inşa edildiği belirtildi.

Toygar Köyü Muhtarı Bilal Yapalıkaya, "Battalgazi ilçesine 5 km uzaklıkta, 214 hanesi bulunan ve geçimini kayısı üretimi yaparak sağlayan baraj kenarındaki bir köyde muhtarlık yapmaktayım. En büyük sorunumuz buydu. 2010 yılında 3 km sulama kanalı yanında 1,5 km kadar istinat duvarı ve sulama kanalları üstüne 25 adet bahçe yol geçidi yapıl. Bu hizmetleri bizlere sunan tüm yetkililere sonsuz teşekkür ediyorum'' dedi.

Boran Köyü Muhtarı İbrahim Mazoğlu ise, "Bu köprünün yapılması her iki köy için de çok önem arz etmekteydi. Sağlık açısından, ulaşım açısından bizleri rahatlattı. Bu köprünün yapımında emeği geçen Sayın Valimize, Battalgazi Kaymakamımıza, ilçe encümenlerine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve mühendislerine sonsuz teşekkür ederim" şeklinde konuşmasını tamamladı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 598
Bu Ay : 3082
Toplam : 3082

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom