CHP Akçadağ'da Seçim Gezisi Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya 1. sıra milletvekili adayı Veli Ağbaba, boşanma oranının 10 kat, işsizliğin 2,5 kat arttığını, icra dosyası sayısının 110 bine ulaştığını ileri sürdü.

CHP Akçadağ'da Seçim Gezisi Yaptı Malatya Siyaset

Veli Ağbaba ve 6. sıra milletvekili adayı Güzide Gök Yıldırım, Akçadağ merkezini ve Akçadağ'a bağlı köyleri gezdiler. Ağbaba, Akçadağ ilçe merkezinde vatandaşlarla tek tek tokalaşıp, esnaf ziyaretinde bulundu. Ağbaba, daha sonra Akçadağ'a bağlı Keller, Hançerli, Büyük Cimiş, Küçük Cimiş, İkinciler Bölüklü, Altunlu, Gölpınar, Sahilköy, Kömmekavak, Dedeköy, Karapınar köylerini gezdi.

Köylerde konuşan Ağbaba, "Bunların Türkiye'yi nasıl yönettikleri belli. İşsizlik Malatya'da bunlar iktidara geldikten sonra 2,5 kat arttı. Türkiye'de bunlar iktidara geldikten sonra Malatya 81 il içinde 60. oldu. Malatya'da 110 bin tane icra dosyası var. Bin 286 olan boşanma sayısı 10 kat arttı. Bunlar sadece ekonomimizi bozmadı, sadece yoksulluğumuzu arttırmadı. Bunlar evimizi de yıktı. Şimdi biz yeni seçilen genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile beraber önemli bir çıkış yakaladık. Hedefimiz iktidar. Hedefimiz şimdiye kadar ihmal edilmiş, sorunları çözülmemiş köylerimizin sorunlarını çözmek. Hedefimiz yoksulluğu tarihe gömmektir" dedi.

Akçadağ'da birçok köyün mera sorunu bulunduğunu belirten milletvekili adayı Ağbaba, şöyle devam etti: "Bu mera sorununu duyar duymaz bir basın açıklaması yaptık. Ardından mahkemeye verdik. Hukuki mücadelemiz devam ediyor. Bu meralar ile ilgili durum haksızlıktır ve işgaldir. Tabii bunu kılıfına uydurmuşlar. Tek çözüm var, o da Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarı. Başka bir çözüm yok. Türkiye'nin en temel sorunu yoksulluk, bu sorunu bir Aile Sigortası ve iki üretimle çözeceğiz halkın iktidarında."

Konuşmalardan sonra, Ağbaba köy kahvehanesinin ocağına geçerek vatandaşlara çay doldurdu. Ağbaba, daha sonra vatandaşlarla beraber halay çekti.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom