Ak Parti Malatya Mitingi

Başbakan Erdoğan, Malatya'da Malatya tarihinin en büyük halk kalabalığına hitap etti. 12 Eylül halk oylamasında yüzde 75'le "evet" diyen Malatyalıları kutladı. 37 tesisin açılışın temelini attı.

Ak Parti Malatya Mitingi Malatya Siyaset

Başbakan Erdoğan, Malatya Belediyesi yanındaki meydanda halka hitap etti. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine 'Malatya Malatya bulunmaz eşin, gönülleri coşturur ayla güneşin-' diye başladı. Erdoğan, "Biz size sevdalıyız. Biz bu millete sevdalıyız. Şu coşku bize yeter. Malatya Allah'ına gurban desin bu bize yeter. Başbakan olarak Malatya'ya 11. gelişimdir. Her seferinde bizi bağrınıza bastınız. Bugün bir başka coşkulu ve güzelsiniz" ifadelerini kullandı.

12 Eylül halk oylamasında yüzde 75'le "evet" diyen Malatyalıları kutlayan Erdoğan, "Eğer bugün çetelere karşı göğsümüzü siper ediyorsak, milletimizden aldığımız yetki sebebiyledir" dedi. "74 milyona efendi değil, hizmetkar oluyorsak sizin verdiğiniz yetkiyledir. Emanetinizi, namus, şeref ve kutsal bildik" diye devam eden Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Afganistan, Gazze, Ramallah'ın çocukları size bakıyor. Ortadoğu sokaklarında sizin adınız anılıyor, bayrağımız sallanıyor. 'Türkiye Türkiye' nidaları yükseliyor. Hiçbir denklem artık Türkiye'siz kurulmuyor."

"Malatyalı Ahmet Kaya, vatanına hasret ile gözleri yumdu. Benim ülkemde kimse ötekileştirilmeyecek. 8.5 yıl boyunca istikrar, barış dedik ve yine aynını söyleyeceğiz" diyen Erdoğan, "Ne diyordu Turgut Özal, -Allah'ın verdiği ömrü, onun izninden başka alacak yoktur-. Ne diyordu Adnan Menderes, -Biz bu yola kefenizi giyerek çıktık-. Biz bu yola beyaz gömleğimizi giyerek çıktık" ifadelerini kullandı.
Erdoğan, Malatya'da 6 milletvekilliğini de alacaklarına inandığını vurguladı.

"CHP'Yİ ÇETELERİN SIĞINAĞI YAPTILAR"

12 Haziran seçimi öncesinde kirli tezgahlar kurulduğunu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, "Önce CHP'de tezgah kurdular. CHP'yi şekillendirdiler. CHP'nin kaset mağduru genel başkanı vardı. Ardından kaset mağduru genel başkan geldi. CHP'yi çetelerin sığınağı yaptılar. 87 yaşında emekli şahsı, CHP'nin ikinci milli şefi yaptılar. CHP olarak iki yıl önce Antalya'da neler vaat etmediler ki; 'elektriği bedava yapacaklardı, suyu bedava yapacağız' dediler. Meğer sulu şaka yapmışlar. Çünkü suya zam yaptılar.

Her sabah bütün çocuklara süt dağıtacaklarını vadettiler. CHP'li belediye başkanına bütün bu vaatlerini hatırlattılar. 'Elimde sihirli değenek yok ki' demiş. Bunların genel başkanı ne ki, belediye başkanı ne olsun. Akıl hocaları da 'dün dündür, bugün bugündür' diyor. Hani Gandi idiniz, Antalya'nın hesabını nasıl vereceksiniz" diye sordu.

"Sayın Kılıçdaroğlu, hani sen Aleviydin, buradan Malatyalı canlara soruyorum, Kahramanmaraş, Çorum olaylarını, kanlı 1 Mayıs olaylarını soruyorum. Siirt'te çıkıyor, Allah'ın adını son derece nezaketsiz üslup kullanıyor" diye devam eden Erdoğan, "Bu ülkede inananlar, CHP endişesini her zaman taşıdılar. Belli ki taşımaya devam edecekler" ifadelerini kullandı.

AK Parti seçim bürolarına yönelik saldırılara değinen Erdoğan, "AK Parti seçim bürolarını molotof kokteyli atıyorlar. Şu ana kadar 100'ü buldu. Bu mu demokrasi ve özgürlük mü? Polisimin kanı yerde kalmayacaktır. Bunlara gereken cevabı 12 Haziran'da gümbür gümbür AK Parti'yi çıkararak vereceksiniz. Esnafa kepenk indiriyorlar. CHP de kepenk indirdi. Siz bu ülkeye ne verdiniz ki, bundan sonra ne vereceksiniz? Bunlar sadece ideolojidir" dedi.

"MHP DE CHP GİBİ KUMSALDA DOLAŞIYOR"

MHP'yi eleştiren Erdoğan, "Bahçeli sen Sivas'ın batısında kaldın, Gavur Dağının ötesine geçebildin mi? Biz askerimiz ve polisimizle sonuna kadar beraber olacağız. Sen de belli ki CHP gibi kumsalda dolaşıyorsun" diye konuştu. Erdoğan, "Ergenekon taşeronlarına 12 Haziran'da gereken cevabı verin" dedi. Erdoğan şöyle devam etti:
"Bay Kemal buraya geldiğinde sormadınız mı? 90'lı yıllarda SSK Genel Müdürü iken, sizi ilaç kuyruklarında bekletmedi mi? Kelin ilacı olsa başına sürer. Önce şu ilacı bul da, derdine derman ol."

"MALATYA 10 BİN AÇIĞI KAPATIRSA BÜYÜKŞEHİR YAPACAĞIZ"

Malatya'nın büyükşehir olma beklentisine değinen Erdoğan, daha sonra şunları söyledi:
"Sınır, nüfusun 750 bin olmasıdır. Malatyamızın 10 bin açığı var. Bu açığı 2013'e kadar Malatya'nın gidermesi lazım. Malatya'nın nüfus artış oranı binde 5. Bunu binde 10'a çıkarırsanız olur. İki yılda 10 bin eksik giderildiği anda mesele bitmiştir. Marka şehir olma yolunda yürüyen Malatya'yı büyükşehir olarak büyütmek istiyoruz. 11 şehre girmeyen Malatya ve Mardin. Bu iki şehrimizin bu hızı yakalayacağına inanıyorum."

Malatya'ya yaptıkları hizmetleri anlatan Erdoğan, "79 senede 36 kilometre yapılmış. Biz 8 yılda 217 kilometre bölünmüş yol yaptık. Havaalanı terminal sayısını büyüttük, yolcu sayısı 5 kat arttı. Bin 733 dersliği bitirdik. 10 bin 17 bilgisiyar gönderdik. Kitapları ücretsiz verdik" dedi. Erdoğan, okullardan kara tahtayı kaldırıp, akıllı tahta getireceklerini vurguladı. Erdoğan şu ifadeleri kullandı:
"KÖYDES kanalıyla 123 milyon TL verdik. Ziraat Bankası, kredi yüzde 59'dan yüzde 5'lere düşürdük. Halk Bankası yüzde 47 faizle kredi veriyordu, bunu yüzde 5'lere düşürdük. Doğalgaz'ı Malatya'ya getirdik. Yollar, viyadükleri görüyorsunuz."

Başbakan'ın konuşmasını Devlet Bakanı Çemil Çiçek, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı ve merhum Alparslan Türkeş'in oğlu Kutanmış Türkeş, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı İsmail Karaosmanoğlu ve Malatya milletvekilleri ve milletvekili adayları da dinledi. 

37 TESİSİN TOPLU AÇILIŞI YAPILDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da toplu açılış törenine katıldı.
Belediye yanındaki meydanda düzenlenen mitingden sonra Kongre ve Kültür Merkezi'ne geçen Başbakan Erdoğan, 37 tesisin toplu açılışını yaptı. 

Bakan Cemil Çiçek ise, yeni dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kurulacağını söyledi.
Toplu açılış töreninde Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Ulaştırma Bakanı Habip Soluk, Vali Ulvi Saran, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya milletvekilleri, milletvekili adayları, İstanbul Milletvekili Güldal Akşit hazır bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 391
Bu Ay : 429
Toplam : 429

Son Eklenen Firmalar

Malatya Metro Market

FİRMA DETAYI

Malatya Yorgan Yıkama ve Köpüme

FİRMA DETAYI

Simge Teknik Servis

FİRMA DETAYI

Kardeşler Sakatat Asis Et Gıda

FİRMA DETAYI

Ağabey Deri

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom