Yeşilyurt 100. yılını kutladı...

Malatya Yeşilyurt Belediyesi, bu yıl 100. yılını ve 15. Kiraz Kültür ve Spor Festivalini birarada kutladı... Etkinliğe binlerce vatandaş katıldı.

Yeşilyurt 100. yılını kutladı... Malatya İlçe

Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nin 100. kuruluş yıl dönümünde denk gelen konsere yoğun bir ilgi gösterildi.Yeşilyurt Meydanı'nda düzenlenen konsere Vali Halil İbrahim Daşöz, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kaymakam Erkan Bulgan, Malatya eski milletvekili Ali Osman Başkurt, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ile çok sayıda davetli ve binlerce vatandaş katıldı.
Konserde Mehmet Balaban, Elif Avcı, bir televizyon kanalındaki Korolar Çarpışıyor Yarışmasının finaline kalan Malatya Korusu ekibi ve Seher Dilovan sahne aldı. Konserde binlerce vatandaş unutulmaz bir gece yaşarken, Amasya Valiliği görevine atanan Vali Halil İbrahim Daşöz'e ise gecenin anısına bir onur plaketi verildi

Konser esnasında En İyi Kiraz Bahçesi yarışmasında derece alan çiftçilere ödüllerini Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk verdi. Konser sonunda vatandaşların yoğun ilgisini gören Belediye Başkanı Kavuk, amaçlarının ilçede birlik ve beraberlik içinde huzurlu bir ortamda daha iyi hizmeti vermek olduğunu belirterek, herkese teşekkür etti.


FAKİR AİLE ÇOCUKLARI SÜNNET ETTİRİLDİ

Kiraz Kültür ve Spor Festivali'nde 27 çocuk sünnet ettirildi.
Yeşilyurt Ahmet Atılgan Parkı'nda yapılan sünnet törenine Kaymakam Erkan Bulgan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, Yeşilyurtlular Derneği Başkanı Zeki Akıncı ile kalabalık bir topluluk katıldı. Sünnet ettirilen 27 çocuğa işadamları kirve olarak altın ve çeşitli hediyeler verdi.
Kaymakam Bulgan, ilçede şenlik kapsamında geleneksel olarak düzenlenen sünnet töreninin bu yılda sürdürüldüğünü ve 27 çocuğun sünnet ettirildiğini belirtti.


Belediye Başkanı Mehmet Kavuk da çocuklara işadamlarının kirve olduğunu belirterek, ilçedeki geleneğin sürdürüldüğünü ifade etti. Bu arada, şenlik kapsamında geleneksel olarak düzenlenen nikah töreninin bu yıl başvuru olmadığı için gerçekleştirilemediği belirtildi.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 738
Bu Ay : 8797
Toplam : 8797

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom