Okul Talebelerine Yardım Kermesi

Malatya Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği tarafından düzenlenen törenle yardım kermesi açıldı.

Okul Talebelerine Yardım Kermesi Malatya Haber

İnönü Caddesi SGK yanında açılan kermesin törenine Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami er, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz, AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Cemal Akın, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Malatya Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı Hasan Yaprak, "Bu necip millet gerektiği zaman ekmeğini, aşını ve cebindeki son parasını başkalarıyla paylaşmayı asil bir görev olarak bilmiştir. Bununla ne kadar övünsek azdır. Bu davranış sadece bizim asil milletimizde vardır. İşte bugün de bu asil kanın halen aktığını göstereceğiz. Şimdiden yapacağınız yardımlarınız için teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Hak birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Böylesi bir organizasyon ile hayırlı işler yapan başta dernek yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar bizim birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi pekiştirmektedir. Bundan sonra da bu çalışmaların devamının olacağı ümidindeyim.

Yardımlaşmanın en güzel örneğini gösteren bu arkadaşlarımızı kutluyorum" ifadelerini kaydetti.

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz ise, "İnsan ölür, amelleri kalır. Ame defterleri kapanmaz. Bu müesseseler her şeyden önemlisi yüce yaradanımızın bizden sonrakileri anlama vergisidir. Bu tür müesseselerin sürekli ayakta kalması bizim birliğimizin bozulmaması demektir. Buradan şunu da ilk defa açıklamış olayım. Bana hep sorarlar 'Siyaseti bıraktıktan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?' diye. Ben siyaseti bıraktıktan sonra ilk iş olarak bir dernek veya vakıfa ait böylesi bir müessesede yönetime geçerek lise ve ilköğretim öğrencilerimizin yetişmesine katkı sağlayacağım. En önemli şey insan yetiştirmektir. Biz de inşallah bunu yapacağız" ifadelerine yer verdi.

Vali Yardımcısı Sezer Işıktaş ise "Bizler kamu görevlileri olarak devletin sağladığı imkanlarla elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ancak yeterli imkanlarımız olmayabiliyor. Bu kısıtlı imkanlarımız sırasında bu gibi dernek ve vakıflar bizlere yardımcı oluyorlar. Yapılan çalışmalar için ve böyle güzel bir kermes için dernek yöneticilerini kutluyorum" şeklinde konuştu.
Kermesin 10 gün süreyle açık kalacağı bildirildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 776
Bu Ay : 7573
Toplam : 7573

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom