CHP'den Seçim Çalışması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Veli Ağbaba, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak geçmişte Doğu'da işlenmiş faili meçhul cinayetlerin de hesabını soracağız. Bunları bir bir ortaya çıkaracağız" dedi.

CHP'den Seçim Çalışması Malatya Siyaset

CHP tarafından Kuluncak ilçe merkezi ile 11 köyü aynı gün ziyaret eden CHP Malatya 1. Sıra Milletvekili Adayı Veli Ağbaba, Özalper Mahallesinde ise düzenlene toplantıya katıldı.

Kuluncak ilçesine bağlı köylerde davul-zurna eşliğinde karşılanan Ağbaba, "Yeni Cumhuriyet Halk Partisi'nde kollarımız dolu, ellerimiz dolu. Alvar köyüne de vereceğimiz çok şey var. Kuluncak'a da vereceğimiz çok şey var. Halkın iktidarını kurduğumuz gün mazotun fiyatını 1,5 TL yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisi emeğin yanında, emekçinin yanında, çiftçinin yanında olacak. Şu anda ülkeyi yöneten partiler gibi üç beş tane zenginin yanında olmayacak. Biz halk için iktidar olacağız. Halk için gerekirse bu düzeni değiştirmekten kaçınmayacağız. Burada çocuğu KPSS ve üniversite sınavına girenler var, birçoğunuz buradaki çocuğunuzu dershanelere gönderdiniz. Yemediniz yedirdiniz, içmediniz içirdiniz, giymediniz girdirdiniz. Çocuklarınızın iş bulması için sınava soktunuz, ne oldu? KPSS'de sorular çalındı. YGS'de şifreleme olduğu ortaya çıktı. Polis okulu soruları çalındı. Yani AK Parti 9 yılda doğru dürüst bir sınav yapmayı beceremedi. Peki bu kul hakkı değil mi? Bu haram değil mi? Sadece gücümüzü sizden alıyoruz. Bizim arkamızda Arap sermayesi yok, şeyhler yok, büyük medya grupları yok, işadamları yok. Bizim arkamızda bugün Kuluncak'ta ne varsa Özalper'de o var. Yani sizsiniz, sizden başka bir gücümüz yok" dedi.

Ağbaba şunları söyledi: "1987 yılında biz üniversitede okurken, Grup Yorum Eskişehir'e geldi, biz de gittik Grup Yorum'u dinlemeye. O gece konser yarıdayken polis konseri bastı, o zamanki solisti İlkay Akkaya'ydı. Solisti gözaltına alıp gittiler. Konser yarım kaldı. Yine iki gün önce Grup Yorum'un çıktığı bir yerde polis gece saat 3'te bir baskın yaptı. Grup Yorum üyelerini gözaltına aldılar. Ben şimdi düşünüyorum. 1987 yılından bugüne kaç yıl geçmiş? 24 yıl. Allah'ınızı severseniz, ileri demokrasi mi
olmuş, ne değişmiş Türkiye'de? Değişen bir şey yok. O günlerde faşist idare kendine karşı muhalif olanları susturmaya çalışıyordu, bugün yine aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar. Yaşadığımız farklı bir şey değil. Bu anlayışı yıkacağız. Hrant Dink bizim hemşerimiz değil mi? Bakın bundan birkaç yıl önce hepimizin yüreğini burkan bir şekilde öldürüldü. Birçoğumuz gözyaşı döktük. Ama Hrant Dink'i öldürenler bir yasa değişikliği ile çocuk mahkemesinde yargılanmaya başladılar. Hrant Dink'in öldürülmesinde kusuru olan hiç kimse de yargılanmadı. Yargılanmadığı gibi Trabzon Emniyet Müdürü bir müddet sonra İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı oldu ve bunların hiçbirinden hesap soramadılar. Hrant Dink öldürüldüğü zaman o dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler, şimdi nerede? Mardin'de AK Parti'nin birinci sıra Milletvekili adayı. Hrant Dink'in ölümünde kusurlu bulunan dönemin İstanbul Valisi daha sonra İç Güvenlik Müsteşarı oldu. Diyorlar ki Cumhuriyet Halk Partisi, Ergenekon ile ilgili Mehmet Haberal'ı aday yaptı. Arkadaşlar bakın bizim adaylarımız içinde eli kana bulaşmış bir tek aday bulamazsınız. Bir tek kusurlu insan bulamazsınız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak geçmişte doğuda işlenmiş faili meçhul cinayetlerin de hesabını soracağız. Bunları bir bir ortaya çıkaracağız, o dönem görev yapan valisinden emniyet müdürüne kadar hepsinin hesabını Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında soracağız hep beraber."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 476
Bu Ay : 2044
Toplam : 2044

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom