Çakır Çöşnük Bölge Parkı'nda

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çöşnük Mahallesi'nde yapımı devam etmekte olan Çöşnük Bölge Parkında incelemelerde bulundu.

Çakır Çöşnük Bölge Parkı'nda Malatya Haber

Düzenlenen inceleme gezisine Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Abuzer Kabakaş ve Selim Pilten ile bazı daire müdürleri, Çöşnük Mahalle Muhtarı Abdullah Polatbaş ve mahalle sakinleri katıldı.

İnceleme gezisi sırasında basın mensuplarına açıkrlama yapan Çöşnük Mahalle Muhtarı Abdullah Polatbaş, mahallelerine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür ederek, "Çöşnük Bölge Parkı, mahalle sakinlerimizin uzun zamandan beri hayal ettikleri bir park idi. Bu parkı mahalle sakinlerimize ve çocuklarımıza kazandırdıkları için başta Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır da yaptığı konuşmada, Malatya'nın dört bir yanında yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Altyapı çalışmaları, cadde ve sokak düzenlemeleri, park yapımları yoğun bir şekilde devam ediyor. Önemsediğimiz projelerimizden biri de Malatyamız'ı çok daha yeşil bir dokuya kavuşturma projesi olup, bu projenin gereklerinden biri olan çocuk ve dinlenme parklarına büyük önem veriyoruz. Amacımız şehrimizin her bölgesinde modern bölge parkları oluşturmaktır" dedi.
Bölge parklarından birinin Çöşnük mahallesinde yapılmakta olduğunu söyleyen Başkan Çakır, "5 dönümlük alan üzerine kurulan bu park, yaklaşık 500 bin liraya mal olacak. İçerisinde kafeterya, büfe, yürüyüş yolları, oturma grupları, pergolalar ve havuzu olan modern bir park yapacağız. Böylece hem çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda oynayabildikleri, hem de bölge halkının rahat nefes alabilecekleri, dinlenebilecekleri bir park yapılmış olacak. Amacımız buradaki çalışmaları bir aksilik çıkmadığı takdirde 2 ay içerisinde tamamlamaktır. Çöşnük Bölge Parkımızla birlikte İnönü ve Özalper mahallerinde de bölge parklarımızın yapımı devam ediyor" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Çakır ve beraberindekiler, yapımı devam etmekte olaen Çöşnük Bölge Parkı'nda incelemelerde bulundular.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 77
Bu Ay : 2621
Toplam : 2621

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom