Kitap Okuma Rekor Denemesi

Malatya'da aynı anda 25 bin kişinin katılımı ile kitap okuma rekor denemesi gerçekleştirildi.

Kitap Okuma Rekor Denemesi Malatya Eğitim

Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve NT Kitap Kırtasiye Mağazaları'nın koordinatörlüğünde İnönü Stadı'nda yapılan denemede, aynı anda 25 bin kişi, 20 dakika sesli kitap okudu.

İnönü Stadı'nda saat 09.00'dan itibaren kapılar açılmaya başlandı. Her katılımcıya noter huzurunda bir bilet verildi. Bu biletlerin sandıklara atılmasıyla katılımcı sayısı belirlendi.

Katılımcılar, önce ellerindeki kitabın bir bölümünü sessizce okudu. Daha sonra sunucu ile birlikte 20 dakika sesli bir şekilde, Victor Hugo'nun "Garip Bir yolcu" isimli kitabından 4 sayfa okundu.

Biletlerin noter huzurunda sayılacağı belirtildi. Malatya'nın gerçekleştirilen bu rekor denemesi ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi amaçlanıyor.

Bu arada, 25 bin kişinin katılımı ile kitap okuma rekor denemesiyle ilgili konuşan Vali Ulvi Saran, Malatya'da bir tarih yaşandığına dikkat çekerek, Malatya Okuyor kampanyası süresince 7 ayda 100 bin öğrencinin 1 milyon 900 bin kitap olduğunu belirtti.

Türkiye'de okuyan kişinin azlığından şikayetçi olan Saran, "Dünyada bir kişi yılda 20 kitap okurken, Türkiye'de ise 6 kişinin 1 kitabı okuması son derece üzücüdür" ifadelerini kullandı.

NT Mağazaları Genel Müdürü Şeref Kolak, Malatya'da bir ilke imza atıldığını belirterek hedefin bu rekor denemesi ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girilmesi olduğunu vurguladı.

İlki geçtiğimiz yıl 15 bin 440 kişiyle Mersin'de gerçekleştirilen 'Dünya Kitap Okuma Rekoru' etkinliği bu yıl Malatya'da gerçekleştirilmiş oldu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 86
Bu Ay : 4515
Toplam : 4515

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom