Mücahit Fındıklı'nın Açıklaması

AK Parti Malatya 1. sıra milletvekili adayı Mücahit Fındıklı, önemli açıklama yaptı.

Mücahit Fındıklı'nın Açıklaması Malatya Siyaset

AK Parti Malatya 1. sıra milletvekili adayı Mücahit Fındıklı, "Muhalefet elbette eleştirecek ama isterdim ki eleştirirken projelerini de ortaya koysunlar. Halka sorduğunuz zaman çifti, öğrenci, işçi, çocuk, sanayici bugünkü iktidardan memnun. Halk Malatya'da yine 6 sonucunu veriyor. Malatya'da şu anda 6 milletvekilimiz var. 12 Haziran seçimlerinde de 6 milletvekilliğin hepsini alacağız" dedi.

Fındıklı şunları söyledi: "Sayın Başbakanımızın Kahramanmaraş'ta açıkladığı Büyükşehirler programı, Malatya Belediyesi'nin Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşup kavuşmaması ile ilgili değildir.

Bu, Nüfusu 750 bini geçen illeri kapsayan ve yerinden yönetim prensibinin hakim kılınacağı ve ileri demokrasi sürecimizde önemli ve gerekli bir aşama olan programdır. Yerel yöneticilere daha fazla güç ve yetki verilmesi ile ilgilidir. Federatif bir yapılanma değildir. İl düzeyinde düşünülmüştür. Biz bu programı tasarlarken, merkezden yönetimin gerek demokrasinin işleyişi, gerekse hizmetlerin sunulmasında karşılaşılan aksaklıkların önüne geçmeyi amaçladık. Burada söz konusu olan büyük illerin tüm ilçelerini de kapsayacak şekilde tek bir belediyenin çatısı altında toplanıp koordinasyon merkezinin orası olması ile ilgilidir. Sayın Başbakanımızla Malatya'yı ziyaretlerinde, Malatya Belediyesi'nin Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşması üzerine istişarelerimiz olacak".

Fındıklı, "Malatya'da karayolu yatırımlarına sadece 2010 yılında 500 milyon lira harcandı. Sivas Malatya yolunda Darende dağlarına iki tüp geçit tünel yaptık viyadükle geçişi sağladık. Sivas yolu'nun 108 kilometresi yatırım programına alındı. Bunun 15 kilometrelik kısmı 150 milyon Lira'ya acil olarak ihale edildi. Geri kalanı seçimlerden sonra ihale edilecek. Güney aksına bağlanan Reşadiye yolu bypass edildi. Erkenek tüneli dar bir tüneldi. Şimdi buraya 2 tünel yapılacak, ihalesi tamamlandı. Bir başka yoldan daha bahsetmek istiyorum. Bakın, Doğu'yu İstanbul'a ve Batı'ya bağlayan yol sadece Doğu Batı ekseninde hareket ederdi. Şimdi biz Karadeniz'i Akdeniz'i Doğu'yu Kuzeye ve Güneye bağlayan yeni bir yol ağı üzerinde çalışıyoruz. Malatya bu geçişin merkezinde yer alacak. Trabzon'dan başlayan yol Arapgir'den geçecek ve Arapgir çevre yolu buna bağlanacak" ifadelerini kaydetti.

"Vagon Onarım Fabrikasının inşaatı Turgut Özal zamanında bitirildi ancak içerisine makine alınmadı, faaliyete geçirilmedi. Bu Vagon Onarım Fabrikası Ticaret ve Sanayi odası Başkanlığı yaptığım dönemlerde Malatya'nın ufkunun önünde bir perde gibi duruyordu" diyen AK Parti Malatya 1. sıra milletvekili Adayı Mücahit Fındıklı, "İddia edildiği gibi Erzincan'a bir vagon onarım fabrikası açılmıyor. Bu iddialar yanlış ve eksik bilgiden kaynaklanıyor. AK Parti iktidarı Türkiye'nin enerjide olduğu gibi lojistikte de bir geçiş üssü haline gelmesi için ciddi bir atılım içindedir. Bu, İpek Yolu'nun yeniden canlandırılmasıdır. Çin pazarı ile Avrupa arasında geçiş noktası olmak istiyoruz. Bugün Çin'den Avrupa'ya sevkiyat 30 günde sağlanabiliyor. İpekyolu'nun yeniden canlandırılması bu süreyi 12-13 güne indirecektir. Çok büyük bir iştir. Aynı zamanda Basra Körfezi'nin 60 milyar dolarlık lojistik pazarından pay almak için de lojistik üs haline gelmemiz lazım. Dolayısıyla Anadolu'nun çeşitli noktalarında lojistik köyler inşa ediliyor, edilecek. Bunlar Kars'a yapılıyor, Erzincan'a yapılıyor. Ayrıca Malatya'da da 3. Organize sanayi Bölgesi olarak planlanan alana TCDD tarafından küçük bir lojistik merkez yapılacak. İstanbul boğazına yapılmakta olan raylı geçiş de bu yolun bir parçasıdır. Dolayısıyla Basında ve kamuoyunda son günlerde söylendiği gibi Erzincan'a yapılan, Lojistik geçiş için düşünülmüş bir yatırımdır. Vagon Onarım Fabrikası değildir. AK Parti bu memlekete sadece yol, hızlı tren, konut gibi hizmetler
getirmedi, demokrasi, sivilleşme, vesayetten kurtulma, temel hak ve özgürlükleri garanti altına alma gibi ağır bir sorumluluğu üstlendi, popülist politikalara taviz vermeden yoluna devam etti. Bu süreçte öyle engellerle karşılaştık ki şeytan taşlamaktan tavafa vakit bulamadığımız dönemlerden geçtik" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 138
Bu Ay : 138
Toplam : 138

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom