Malatya Okuyor Ödül Töreni

Malatya Valiliği'nin başlattığı Malatya Okuyor Kampanyası'na katılan Fatih Lisesi öğrencilerine törenle ödülleri verildi.

Malatya Okuyor Ödül Töreni Malatya Eğitim

Fatih Lisesi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Malatya Okuyor Kampanyası'nın önemieni anlatıp, "İki öğretim döneminde hedef bir milyon 500 bin kitap okumak iken, şimdiden 1 milyon 850 bin'e ulaştı" ifadelerini kullandı.

Malatya Okuyor Kampanyası çerçevesinde 12 mayıs perşembe günü İnönü Stadı'nda saat 11,00'de başlayacak olan aynı anda 25 bin kin kişinin sesli kitap okuması ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedeflediklerini söyleyen Bulut, veli ve öğrencilerin perşembe günü saat 10,30'da İnönü Stadı'nda olmalarını istedi.

Malatya Okuyor Kampanyası Fatih Sitesi'ndeki öğrencilere altın ödülü verilmesi sponsoru olan İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ramazan Özdemir ise kendisinin de Fatih Lisesi mezunu olduğunu hatırlatıp, Fatih Lisesi öğrencilerinin üniversite sınavında da başarılı olmaları için çok çalışmaları önerisinde bulundu.

Fatih Lisesi Müdürü Mehmet Cangir de konuşmasında, eğitimin önemini anlatıp, Malatya Okuyor Kampanyası'na katılıp başarı gösteren öğrencileri kutladı.Fatih Lisesi Aile Birliği Başkanı Mehmet Bitmez'in de katıldığı programda yetkililer, Malatya Okuyor Kampanyası'nda ocak ayı birincsi Kübranur Erdoğan, şubat ayı birincisi Merve Çırak, mart ayı birincisi Eda Gülcün ve nisan ayı birincisi Merve Turan, Malatya il birincisi ve grup şampiyonu olan voleybol takımı ve Satranç Bölge beşincisi Feyzullah Çitil, Judo Türkiye ikincisi Remzi Bölükbaşı'na altın hediyelerini verdi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 360
Bu Ay : 3804
Toplam : 3804

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom