CHP'li Adaylardan Seçim Çalışması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayları, 12 Haziran'da yapılacak olan milletvekili genel seçimi için mahalle gezilerin sürdürdü.

CHP'li Adaylardan Seçim Çalışması Malatya Siyaset

Milletvekili adayları Veli Ağbaba, Ali Dağdelen ve Dila Boztepe, Başharık Mahallesi sakinleri ile biraraya gelerek açık hava toplantısı düzenlediler. Adayların Başharık Mahallesi Engelliler Parkı önünde yaptığı açık hava toplantısına çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada konuşan CHP 1. sıra milletvekili adayı Veli Ağbaba, "Türkiye'de kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı veren Cumhuriyet Halk Partisi kadınlarımızı istenilen yere getirecek, fakiri zengini bütün kadınlarımızı baş tacı edeceğiz. Getirdiğimiz Aile Sigortası ile Türkiye'nin Alevi'nin, Sünni'nin, Kürt'ün, Türk'ün, Başharık Mahallesi'nin, Kiltepe Mahallesi'nin yani bütün Türkiye'nin sorunu var. Yoksulluğu yeneceğiz. Bugün Darende'nin merkezine ve köylerine gittim çok acı tablolarla karşılaştım. En az katkısı olan bir siyasi partinin üyesi ve adayı olarak utanç duydum. Darende'nin köylerinde gördüğüm yoksulluktan yıllardır bu ülkeyi idare eden sağ zihniyet utanç duyuyor mu bilmiyorum. Oradaki birçok arkadaşımız geçmiş seçimlerde bize oy vermediklerini ifade ettiler. Ancak daha öncede partimize hiç oy vermeyen Darende de yaşayan kadınlarımızın partimize karşı heyecanını gördüm bundan da umutlandım" dedi.

Dokunulmazlığın kaldırılacağını söyleyen Ağbaba, "Bizler hiçbir zaman sizlere yalan söylemeyeceğiz. Genel başkanımızın söylediği gibi buradaki aday arkadaşlarımız ve partimiz ile beraber hiçbir zaman sizleri aldatmayacağız. Bunların uçuk kaçık projeleri var. Biliyorsunuz bunlar çılgın projelere alışıklar. Bir kanal projesi var onu da biliyorsunuz. Şimdi 'Malatya Air'i ve Malatya Bank'ı' kuracağız diyorlar. Dokunulmazlığı kaldıracağız. Cumhuriyet Halk Partililerin korkacağı hiçbir şey yok. Sizlere karşı utanacağımız hiç bir şey yok çünkü bizler sizlerin efendiliğinize değil hizmetkarlığınıza talibiz" diye konuştu.

Milletvekili adayı Dila Boztepe ise, "12 Haziran seçimleri sonrası seçilen tüm vekillerimizin Malatya da bir ofis kurmaları ve Ankara'ya gidemeyen ve vekillere ulaşamayan halkımızla iletişimimizin kopmaması adına böyle bir iletişim ağının kurulmasını planlıyoruz. Yani seçimden sonra da halkıyla kopmayan ve onların bu isteklerine ve sorularına anında cevap veren, sadece seçim öncesi vaadlerde bulunmayan devamını getiren bir mekanizma kurarak; vekil -halk ilişkisini en üst düzeye çıkarmak istiyoruz. Öyle sanıyorum ki hem vekil adaylarımız hem de parti il yönetimlerimiz bunu yapabilecek güçteler" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 752
Bu Ay : 8811
Toplam : 8811

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom