Destekleyin İstikrar Sürsün

Ak Parti Milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürüyorlar. Ak Parti teşkilatı seçim çalışmaları çerçevesinde merkez köyleri ziyaret etti.

Destekleyin İstikrar Sürsün Malatya Siyaset

Seçime sayılı günler kala; ‘durmak yola devam’ diye yola çıkan Ak Parti Milletvekili adayları,  seçim çalışmalarını sürdürüyorlar. Ak Parti teşkilatı seçim çalışmaları çerçevesinde merkez köyleri ziyaret etti.

Altı merkez köyü bir günde ziyaret eden Ak Parti kafilesine İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, milletvekili adayları Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Şanal Tosun, il meclis üyelerinden iki kişi ve milletvekili İhsan Koca katıldılar.

Çokalı Köyünde konuşan Öznur Çalık, “Türkiye’de çok şeyler oluyor. Başbakanımızın konvoyuna saldıran insanlar var. Sizlerin desteğiyle, saldırganlara, terör estirenlere meydanları bırakmadık bırakmayacağız!..” diyen Çalık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Malatya, iki genel, iki yerel ve iki referandumla Ak Parti’ye tam destek verdi. Bu destekle bizleri iktidara taşıdınız. Yine desteğinizle yakaladığımız istikrar ve güvenin devamı için bizleri destekleyeceğinizden şüphemiz yoktur.” Alkışlar arasında uğurlanan Ak Parti teşkilatının ikinci adresi Bulutlu Köyü’ydü.

Bulutlu Köyünde söz alan milletvekili adayı Şanal Tosun, “İnsan odaklı olan Ak Partimiz, sizlerin desteğiyle büyük başarılara imza atıyor. Önümüzdeki seçimde de Ak Partinize tam destek vereceksiniz. Huzur ve güven ortamının devamından yana kararınızı vereceksiniz.” İfadelerini kullandı.

Bulutlu Köyünde konuşan milletvekili Mücahit Fındıklı, “Ak Parti olarak Allah’a karşı ve halkımıza karşı boynumuz kıldan incedir” diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü: “biz bir olan Allah’ın önünde eğiliriz, bir de boynumuzu milletin önünde bükeriz. Başka da bizim belimizi, boynumuzu, bileğimiz bükecek ve önünde eğileceğimiz hiçbir mevki, makam yoktur. Ne topun, ne tüfeğin, ne de zalimin önünde eğiliriz. Biz Allah’ı gücendirecek bir şey yapmadık, sizi küstürecek bir şey de yapmadık. Bunları göz önünde bulundurarak önünüze gelecek sandıkta yolumuza devam noktasında siz karar vereceksiniz. Biz sizinle yürümeye and içtik. Siz de söz veriyorsanız 12 Haziran’da sandıkta Ak Parti’ye ‘evet’ diyeceksiniz.”

 

“MALATYA’YI AK PARTİ’NİN KALESİ YAPACAKSINIZ”
Hisartepe Köyünde, “Malatya’yı yeniden Ak Parti’nin kalesi yapacaksınız” diyen Ak Parti milletvekili İhsan Koca konuşmasını şöyle sürdürdü: “Başbakanımızın önderliğinde sağlanan ekonomik büyümeyi, siyasi istikrarı, demokratikleşmeyi ve özgürlüklerimizi daha iyi kullanabilmek için bu seçimde de hep birlikte Ak Parti diyeceğiz. Desteğinize olan inancımız tamdır.”
Daha sonra Tanışık Köyü, Pelitli Köyü ve Alhanuşağı köylerini ziyaret eden Ak Parti kafilesi akşam programları için merkeze döndüler.
Akşam toplantılarının ilki Cemal Gürsel Mahallesinde yapıldı. Toplantıya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Milletvekili Mücahit Fındıklı, milletvekili adayı H.Cemal Akın, milletvekili aday adayları Hüseyin Bakırcı ve Yusuf Aksaç katıldılar. Büyük bir toplulukla karşılanan Ak Parti teşkilatı çocukların sevgi gösterilerine tanık oldular. Toplantıda konuşan Cemal Akın, “Ülkenin kalkınması için üç unsur söz konusu; biri istikrar unsuru, biri sermaye unsuru, biri de yetişkin insan unsurudur.” Dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Ekonomistlerin hepsi ittifakla ‘ille istikrar, ille istikrar, ille istikrar’ diyorlar. İstikrar olduktan sonra, sermaye ve insan ihtiyacını karşılamanın kolay olduğunu belirtiyorlar. Biz istikrarı yakaladık. İstikrar yakalanınca ülkenin nasıl süratle kalkındığını geçmişte de Rahmetli Menderes ve Rahmetli Özal dönemlerinde gördük. Daha önce diğer partilere oy veren kardeşlerimize bu konuları anlatmak, aydınlatmak istiyoruz. Seçimden sonra hazırlanacak Anayasamızın meclisten geçerek, halk oylamasına gerek kalmayacak milletvekilli sayısını oluşturmamız gerekiyor.”
Gecenin ikinci toplantısı Topsöğüt beldesi Turgut Özal Mahallesinde gerçekleştirildi. Toplantıya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Milletvekili Mücahit Fındıklı, milletvekili adayları Mustafa Şahin, H. Cemal Akın, milletvekili aday adayları, Selma Güner, Abuzer Göğüs, Rışvanlılar Dernek Başkanı İsmet Çelik, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Akkurt, mahalle muhtarları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

İRADENİZ OYUNLARI BOZDU

Milletvekili adayı Mustafa Şahin, Cumhuriyet’in kuruluşundan çok partili sisteme gelen günleri özetlediği konuşmasında şunları dile getirdi: “tek parti iktidarının hüküm sürdüğü bu süre içerisinde kültür emperyalizmi denilen bir sistem uygulanmış. İnsanımızın geçmişiyle bağlarını koparmak için çok zulümler yapılmıştır. Bakmışlar barajlar taşacak, hemen çok partili sisteme geçmişler. Ancak açık oy, gizli tasnifle gerçekleştirilen seçimlerde o günkü CHP zihniyeti kapalı kapılar ardında kafalarına göre sayacaklardı. Ancak bu planları da dört yıl veya beş yıl sürebildi. Ondan sonra noldu? Halkımızın iradesi sandığa yansıyınca oyunları bozuldu.”

İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, bazı hatırlatmalarda bulunduğu konuşmasında şunlara değindi: “sizlerin desteğiyle halkın içerisinde çıkan bir parti olarak Ak Parti, yine sizin desteğinizle iktidara geldiği halde genel başkanını bile başbakan yapamamıştı. Seçimlerin galibi idik ancak, liderimizi başbakanlık koltuğuna oturtamıyorduk. O günden beri çetelerle, mafya ve hukuk dışı güçlerle mücadele ederek bu günlere geldik. Halkımızın önünü açtık, özgürlüklerin önünü açtık, hizmet yaptık.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 65
Bu Ay : 3509
Toplam : 3509

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom