CHP Malatya Seçim Çalışmaları

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkan yardımcıları Gülsüm Bilgehan ve Gürsel Tekin, Malatya'da partilerinin seçim çalışmalarına katıldı.

CHP Malatya Seçim Çalışmaları Malatya Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkan yardımcıları Gülsüm Bilgehan ve Gürsel Tekin, Malatya'da partilerinin seçim çalışmalarına katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İsmet İnönü'nün torunu Gülsün Bilgehan ve 1. sıra Malatya milletvekili adayı Veli Ağbaba, CHP seçim bürosunda kadınlar ile biraraya geldiler. CHP'nin İnönü Caddesi'nde bulunan seçim bürosunu kadınların tıklım tıklım doldurması dikkat çekti.

İlk olarak konuşan CHP 1. sıra milletvekili adayı Veli Ağbaba, "Sizler olmasanız, biz olamayız. Bunu net ve açık biliyoruz, biz sizin için varız sizler sayesinde varız. Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum" diye konuştu.

BİLGEHAN: "SİZLER DAHA FAZLA ATATÜRK'ÜN VE İNÖNÜ'NÜN TORUNLARISINIZ"
Daha sonra söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülsün Bilgehan, şunları söyledi: "Ben biliyorum ki sizler benden daha fazla Mustafa Kemal'in ve İsmet Paşa'nın torunlarısınız. Sizler evlerinizde, duvarlarınızda, Mustafa Kemal'in, İsmet Paşa'nın resimleri ile büyüdünüz, aynı bizim gibi. Onun için bizler aynı değerleri taşıyoruz. Hepimiz Cumhuriyetimizin hangi şartlarla kurulduğunu biliyoruz. Ülkemizin nasıl kurulduğunu ve kimlerin fedakarlığı ile kimin canı ile kanı ile kurulduğunu çok iyi biliyoruz, o yüzden ülkemizin değerini de biliyoruz. Ben bugün buraya geldiğimde, sizleri gördüğümde, bu coşkuyu, bu heyecanı gördüğümde, inanın içim rahat etti ve aynı heyacan ile aynı şevk ile çalışmaya devam edeceğiz. Bu seçimler öncesinde umutluyuz, güvendiğimiz bir genel başkanımız var, çok çalışıyor. O çok çalıştıkça, biz de ona uymaya çalışıyoruz. Biz de çalışıyoruz, kadın kollarımız gece gündüz demeden çalışıyorlar, evlere giriyorlar, aile sigortamızı anlatıyoruz.

Biz diyoruz ki yoksulluk olsun istemiyoruz, biz yoksulluğu yönetmek değil, yoksulluğu yok etmek istiyoruz. Milletvekili adaylarımızı Malatya için bir kazanç olarak görüyorum, inşallah sizlerin desteği ve gayreti ile Mecliste de görürüz."

"YOKSULLUK EN ÇOK KADINI ETKİLİYOR"
CHP için kadın haklarının çok önemli olduğunu belirten Bilgehan, "Şu anda Türkiye'nin içinde bulunduğu yoksulluktan ve işsizlikten en çok kadınlar çekiyorlar. En çok o sıkıntıyı omuzlarında hisseden kadınlar. Onun için bu seçim öncesinde herkese aile sigortasını anlatıyoruz. Biz yoksulluğun devam etmesini istemiyoruz. Şu anda Türkiye'de 3,5 milyon yardıma muhtaç aile var, o ailede kadının doğrudan hesabına yatırılacak bir maaş olarak öngörüyoruz. Bu zaten daha başka ülkelerde de uygulanan, en gelişmiş
ülkelerde bile uygulanan bir yöntem" dedi.
Üniversite harçlarını kaldıracaklarını vurgulayan Bilgehan, "Öncelikle üniversitelerdeki kız öğrencilerimizin yurtlara yerleşmesine çalışacağız. Gençlerimizin öncelikle iş bulmasını sağlayacağız. Biz her yıl 800 bin kişiye iş vereceğiz diyoruz" ifadelerini kullahdı.

"İKTİDARIMIZDA KİMSE DÜŞÜNCESİNDEN DOLAYI CEZAEVİNE GİRMEYECEK"
Bu arada, CHP Malatya İl Örgütü'nün düzenlediği mahalle toplantılarından Şeyhbayram Mahallesi Baycan Sitesi önünde gerçekleştirildi ve partinin Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, toplantıda yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu ve CHP'nin 3 taahhüdü olduğunu anlattı. Tekin, şöyle dedi:

"Yoksulluğu bitirmek bizim için onur ve namus meselesi olacaktır, bu ülkede yoksulluk bitecektir. En önemlisi yoksulluğu yaratan yolsuzluğu bitirmek bizim en önemli görevimizdir. Türkiye'de yolsuzluk rakamlarının hangi boyutta olduğunu siz biliyor musunuz? Bugün bu ülkede yoksullara verilecek paranın kaynağını soranlara söylüyorum. Sadece İstanbul'da 100 milyon dolar yolsuzluk oluyorsa, Türkiye bütünündeki yolsuzluk rakamlarını sizler düşünün. Bu ülkede yolsuzluğu bitirmek bizim görevimiz olacak. Sayın Kılıçdaroğlu onun için çok önemli. Yine en önemlisi yasaksız bir Türkiye meydana getireceğiz. Bu ülkede hiç kimse düşüncelerinden dolayı ötekileştirilmeyecek, cezaevine atılmayacak. Şiddet olmadığı sürece sınırsız özgürlük olacak. Bu da Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarında olacak. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı döneminde insanların mezhepleri, kimlikleri, siyasi düşünceleri asla ve asla sorgulanmayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi herkesin teminatı olacaktır. Sayın başbakan senin de teminatın
olacak."  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 266
Bu Ay : 4632
Toplam : 4632

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom