Yeşilyurt Belediyesi 100 yaşında

Malatya'nın Yeşilyurt İlçesi Belediyesi'nin 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla ilçede bulunan 100 yaşlı, tarihi konakta bir araya getirildi.

Yeşilyurt Belediyesi 100 yaşında Malatya İlçe

125 Yıllık Emine Hatun Konağı'nda düzenlenen törene Yeşilyurt Kaymakamı Erkan Bulgan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ve Kültür Turizm İl Müdürü Derviş Özbay'ın yanı sıra yaşlılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, "İlçemiz yaşlısıyla, genciyle geleceğe iyi insanlar yetiştirmektedir. Biz, ilçe olarak yaşlılarımıza önem vermekteyiz. Bu nedenle yaşlılarımızı bir araya toplayarak, böyle güzel bir etkinlik düzenledik" dedi.

Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Erkan Bulgan ise, her yaşın ayrı bir güzelliği olduğunu, insanların yaşlanmasıyla birlikte hayata bakış açılarının da değiştiğini söyledi.

Bulgan, yaşlıların tecrübelerini gençlere aktarmasıyla bir nevi öğretmenlik görevi üstlendiğini ifade ederek, "Benim için yaşlı insan yaşça büyük olan insan değildir. Çok yaşlı olan insanlarımızın ruhları halen genç ve ben onları genç olarak görüyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ilçenin en yaşlısı olan 101 yaşındaki Reşat Durukan ve ilçede 40 yıl muhtarlık yapan Asım Uğurlu'ya hediye verildi.

Yemek ikramının da yapıldığı etkinlik, Malatya Müzisyen Eğitimciler Derneği (MESD)'in "Eyvan Ekibi"nin konseriyle sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 635
Bu Ay : 5525
Toplam : 5525

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom