29 Nisan Türkiye Gündemi

29 Nisan Türkiye ve Malatya Gündemi

29 Nisan Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.00'de Zanzibar Cumhurbaşkanı Ali Mohamed Shein'i Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşılayacak. Saat 11.05'de yapılacak heyetlerarası görüşmeye katılacak olan Gül, saat 14.30'da Danıştay Başkanı Mustafa Birden'i kabul edecek. Gül, saat 20.00'de Zanzibar Cumhurbaşkanı Shein onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verecek.

TBMM Başkanı Şahin'in programı

- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 16.00'da Zanzibar Cumhurbaşkanı Ali Mohamed Shein ve beraberindeki heyet ile heyetlerarası görüşmelere katılacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TEM Otoyolu Sultanbeyli Girişi'de saat 14.00'de, TEM bağlantı yollarının açılış törenine katılacak. Törene Devlet Bakanı ve Başmüzaereci Egemen Bağış ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş' da katılacak.

Bakanların faaliyetleri

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul'da saat 09.30'da, Pendik Green Park Otel'de TÜMSİAD 4. Olağan Genel Kurulu'na, saat 14.00'te Sultanbeyli'de toplu açılışlara katılacak. Saat 16.00'da Sancaktepe'nin Yenidoğan bölgesinde esnaf ziyaretinde bulunacak olan Bağış, saat 17.00'de Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi'nde Sancaktepe sakinleri ile bir araya gelecek. Daha sonra AK Parti Çekmeköy İlçe Teşkilatı'nın iş adamları için düzenlediği akşam yemeğine katılacak olan Bakan Bağış, saat 21.00'de Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde Gönülder Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği'nin ödül törenine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Pendik Green Park Otel'de saat 10.00'da TÜMSİAD Genel Kurul toplantısına, saat 15.00'te Türkiye-Azerbaycan Doğalgaz Alım Satım ve Transit Anlaşması imza törenine katılacak.

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya'nın Karapınar ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunacak ve partisinin mitingine katılacak.

- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gaziantep'te 7. Ortadoğu Altın ve Mücevherat Fuarı'nın açılışını yapacak, olimpik yüzme havuzu temel atma törenine katılacak. İki bakan, Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu'nun Futbol Turnuvası ödül törenine katıldıktan sonra Gaziantep'ten ayrılacak.

- Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Mardin ve Diyarbakır'da bir dizi incelemelerde bulunacak. Bakan Yılmaz, GAP Eylem Planı kapsamında Mardin'de yapımına başlanan Mardin Ana Kanalı 3. merhale inşaat alanında incelemelerde bulunacak. Dicle Kalkınma Ajansı ve SODES birimlerini ziyaret ettikten sonra Diyarbakır'a geçecek olan Yılmaz, Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 3. Kısım Dicle Kralkızı Ana Tünel inşaatında da incelemelerde bulunacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, saat 11.00'de "Ankara İçmesuyu 2. Merhale Projesi Gerede Sistemi"nin temel atma törenine katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, saat 14.00'de Ankara Ticaret Odası (ATO) Olağan Meclis Toplantısı'na katılacak.

- İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı'nın (OECD) Türk tarımı konusundaki raporu, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile OECD Politikalar ve Çevre Bölüm Başkanı Wilfrid Legg'in katılımlarıyla saat 09.30'da Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda açıklanacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri

- HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Eyüp Sultan Camii'nde saat 13.00'de cuma namazı sonrası seçim startını verecek. Kurtulmuş, Eyüp esnafını ziyaret edip, partisinin Eyüp İlçe Teşkilatı'nın açılışına katılacak.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ ziyaretinde saat 14.15'de Belediye Gençlik Merkezi'nin açılış törenine, Muratlı Caddesi Alt ve Üst Yapı temel atma törenine katılacak. Daha sonra halka hitap edecek olan Kılıçdaroğlu, saat 18.00'de Çorlu Asfalt Şantiyesi'nde Çorlu Belediye Başkanlığı'nın açılış ve etkinliklerine katılacak.

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, saat 11.30'da parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, saat 11.00'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla konfederasyonun genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, saat 10.30'da Meslek Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret edecek.

- 12 Haziran'da yapılacak genel seçimler nedeniyle Ankara Valisi Aladdin Yüksel'in başkanlığında saat 09.00'da Ankara Valiliği'nde bir toplantı düzenlenecek.

- "Süperiletkenliğin 100. Yılı" dolayısıyla saat 14.00'de Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100. Yıl Konferans Salonu'nda bir dizi etkinlik düzenlenecek.

- Ankara Üniversitesi 8. Geleneksel Tanıtım Günü dolayısıyla saat 10.00'da Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde YGS ve LYS adaylarının katılacağı bir konferans düzenlenecek.

- Ordinaryus Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu 11. Kurgusal Duruşma Yarışması, saat 09.00'da Türkiye Barolar Birliği Avukat Özdemir Özok Konferans Salonu'nda başlayacak.

- Ankara İş Adamları Derneği Başkanı Bülent Aktan, saat 11.00'de ÖSYM önüne siyah çelenk bırakarak, basın açıklaması yapacak.

- Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu Ankara Şubeler Platformu tarafından saat 12.30'da Kızılay YKM önünde basın açıklaması yapılacak.

- "Güneşten Korunma Sosyal Sorumluluk Projesi" kapsamında saat 15.00'de Dermatoloji Uzmanı Dr. Eylem Şahin bir seminer verecek.

- AK Parti 3. Bölge milletvekili adayı Hakan Şükür, Bahçelievler'de saat 11.00'de 23 Nisan M GAP Eylem Planı kapsamında Mşenliklerine katılan Vietnamlı çocuklarla görüşecek, saat 12.00'de Küçükçekmece esnafını ziyaret edecek.

- İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksi'nde saat 10.30'da "Uluslararası 5. Özel Eğitim Şenliği Spor Etkinlikleri" düzenleyecek.

- 1 Mayıs Tertip Komitesi, Türk-İş 1. Bölge (İnönü Cad. No: 28 Taksim Gümüşsuyu)'de saat 11.00'de, kutlama hazırlıkları çerçevesinde basın açıklaması düzenleyecek.

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi memurları, Saraçhane'ndeki Büyükşehir Belediyesi önünde saat 12.00'de fert başına düşen gayri safi milli gelir dağıtımı ile sosyal denge sözleşmesi ve ekonomik refahın arttırılması talebinde bulunmak üzüre basın açıklaması düzenleyecek.

- Eski ABGS Genel Sekreteri Büyükelçi Volkan Bozkır, Arnavutköy Belediye Tesisleri'nde saat 10.00'da dernek ve azınlık temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelecek.

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, İstanbul Tıp Fakültesi Monoblok önünde saat 12.30'da 1 Mayıs kutlamalarına çağrı amacıyla basın açıklaması düzenleyecek.

- Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Genel Başkan Vekili Levent Akça, Fatih'te saat 13.00'te 1 Mayıs kutlamaları ve YGS'deki şifre iddialarına ilişkin basın açıklaması düzenleyecek.

- İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda saat 14.00'de Kütahya Ceza İnfaz Kurumu'nun "Çini ve El Sanatları Sergisi"nin açılış törenine katılacak.

- "Şifreli YGS Sonuçlarını Kabul Etmiyoruz Facebook Grubu", Galatasaray Lisesi önünde saat 16.30'da basın açıklaması düzenleyecek.

- Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, saat 14.30'da Vakıfköy'de yeni düzenlenen tesisin açılışını yapacak.

- Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) Dijital Medya Komisyonu tarafından düzenlenen 'TÜBİSAD@Kampüs' projesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Salon Anadolu'da saat 13.30'da başlayacak.

- Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV tarafından düzenlenen "2. Antalya Televizyon Ödülleri"ne katılacak olan sanatçılar, Antalya'ya gelmeye başlıyor.

- Antalya'da Cumhuriyet Güçbirliği, Cumhuriyet Meydanı seçim ofisini saat 15.30'da 1. Ergenekon davasında geçtiğimiz günlerde tahliye olan avukat Nusret Semen'in katılımıyla gerçekleştirecek

EKONOMİ GÜNDEMİ
---------------------------------
- TÜMSİAD 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan,
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla saat 10.00'da Pendik Gren Park Otel'de gerçekleştirilecek.

- Türk-Amerikan İş Konseyi ve Türk-İngiliz İş Konseyi tarafından düzenlenen Finans Merkezi İstanbul Konferansı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla saat 09.00'da Sabancı Center'da gerçekleştirilecek.

- "Dünya Dilek Günü" dolayısıyla düzenlenen çan töreni, İMKB Başkanı Hüseyin Erkan ve Bir Dilek Tut, Make-A-Wish Türkiye Başkanı Carole Hakko'nun katılımıyla saat 09.15'te İMKB'de gerçekleştirilecek.

- Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, saat 09.00'da Enerji Ticareti Derneği'nin Hilton Oteli'nde düzenlediği "Türkiye Elektrik Ticareti Pazarına BakıM GAP Eylem Planı kapsamında Mş" konulu toplantıda konuşacak.

- Metro, 19. mağazasını saat 11.00'de Ankara Batıkent'te düzenlenen törenle hizmete açacak.

SPOR GÜNDEMİ
-----------------------------
- BJK Bonus Card'ın tanıtım toplantısı saat 09.30'da Swissotel Asuka Salonu'nda düzenlenecek basın toplantısıyla yapılacak.

- 47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na 184 km'lik Fethiye-Finike etabıyla devam edilecek.

- Trabzonspor, Gaziantepspor maçı hazırlıklarını sürdürecek.

- Galatasaray, Beşiktaş ile yapacağı derbi maç için öğleden sonra Florya Metin Oktay Tesisleri'nde kampa girecek.

- Beşiktaş, Galatasaray maçının hazırlıklarını saat 18.00'de basına kapalı antrenmanla tamamlayacak.

- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 31. haftasında sahasında oynayacağı İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarını saat 18.00'de basına kapalı antrenmanla sürdürecek.

- Spor Toto Süper Lig'in 31. haftası Sivasspor-Gençlerbirliği ile start alacak. Sivas 4 Eylül Stadı'nda oynanacak karşılaşma saat 20.00'de başlayacak.

- Beko Basketbol Ligi'nde 29. hafta yapılacak tek maçla başlayacak, program şöyle:
20.00 Fenerbahçe Ülker-Mersin Büyükşehir Belediyesi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 626
Bu Ay : 4183
Toplam : 4183

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom