Kuran Okuma Yarışması

Malatya'da, Kur'an-ı Kerim okuma yarışması finali 29 nisan günü yapılacak.

Kuran Okuma Yarışması Malatya Haber

Meşale Derneği Kültür Komisyonu, 29 nisan cuma günü saat 20 30'da Belediye Konferans Salonu'nda gerçekleştireceği "Miniklerin Sesinden Kur'an Ziyafeti" programının davetiyelerini vermek üzere yarışacak iki miniğin katılımıyla Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Müftülüğü, İnönü Üniversitesi İlahiyat Dekanlığı ve Malatya İmam Hatip Lisesi'ni ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında ziyaret sebeplerini anlatan Meşale Derneği Kültür Komisyonu Başkanı Fikret Doğan; 29 Nisan Cuma günü saat 20 30'da Belediye Konferans Salonu'nda tertiplenecek "Miniklerin Sesinden Kur'an Ziyafeti" programına davet amacıyla ziyaret ettiklerini belirtti.

Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek; "Anne-babaların çocuklarını yetiştirmekte gösterdikleri hassasiyet toplumun sağlıklı temeller üzerine inşa edildiğini göstermektedir. Tamamen ailelerin gayretleriyle yetiştirilen böyle pırlantaların sayılarının çoğalması gerekir" dedi. Bulut konuşmasından sonra çocuklara kitap hediye etti.

İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, sıcak bir karşılamadan sonra yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Ailelerin bu yaştaki çocuklara dini eğitim vermelerini önemsiyorum. Kur'an-ı Kerim'in bu yaştaki çocukların ağızlarından dinlenince daha bir anlamlı daha bir güzel oluyor. İfadelerinizde çocukların aileleri tarafından yetiştirildiklerini anladım. Bu çocukları yetiştiren ebeveynlere teşekkür ediyorum."
İl Müftüsü Gül, konuşmalarının ardından miniklere Kur'an Meali ve İlmihal'den oluşan birer paket hediye etti.

Daha sonra İnönü Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Saffet Sancaklı ve Malatya İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü ziyaret edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 821
Bu Ay : 4619
Toplam : 4619

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom