Malatya'da asayiş...

Malatya Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'na son 24 saatte intikal eden vakalar... 110 yaşındaki kadını inek tepti, tehdit, şikayet, yaralama...

Malatya'da asayiş... Malatya Haber

110 YAŞINDAKİ KADINI İNEK DEPTİ
Pütürge Devlet Hastanesine yaralı olarak kaldırılan S.S. adlı 110 yaşındaki yaşlı kadına ikametinin ahırında bulunan ineğin teptiği anlaşıldı. Yaşlı kadın Pütürge'den Malatya Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaşlı kadının hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

YEŞİLYURT'DA MADEN OCAĞI ŞİKAYETE NEDEN OLDU
Yeşilyurt'un Görgü köyü kurşunlu mezrası mevkiinde maden ocağı işleten O.Ş. (41) ile A.T. (31) adlı şahıslar, Görgü köyünde ikamet eden M.C. (53) ile B.A. (40) adlı kişiler tarafından, tarla ve bahçede bulunan tarım ürünlerinin maden ocağının faaliyetlerinden dolayı zarar gördüğü gerekçesi ile tehdit edilip hakarete uğradıklarını, C.Başsavcılığına müracaatla bildirmeleri üzerine Jandarmada ifadeleri alınan 2 kişi serbest bırakıldı.

DOĞANYOL'DA TEHDİT İDDİASI
Doğanyol'un Gökçe Kasabasında ikamet eden O.S. (41) adlı şahıs, aralarında su anlaşmazlığı bulunan O.S. (72) ve E.S. (54) adlı şahısların kendine ait evin önüne gelerek tehdit edip, tüfekle havaya ateş ettiklerini iddia etmesi üzerine, C.Başsavcılığının talimatıyla ifadesi alınan şahıslar serbest bırakıldı.

DOĞANŞEHİR'DE AİLE KAVGASI
Doğanşehir'in Polat kasabasında ikamet eden M.T. (39) adlı şahıs ailevi geçimsizlik nedeniyle tartışmış olduğu babası M.T. (76) 'ün kafasına sopa ile vurmak suretiyle yaraladı. Olaya daha sonradan karışan M.T.'ün eşi G.T (76) adlı kadında taş atarak oğlu M.T.'yi sol kaş kısmından yaraladı. Doğanşehir Devlet Hastanesine sevk edilen yaralılar tedavilerine müteakip taburcu edilirken, ifadeleri alınan şahıslar serbest bırakıldı.

DOĞANYOL'DA KAYIP KADIN
Doğanyol'un Koldere köyünde ikamet eden R.B. adlı şahıs kızı B.B. (33)'nin 4 gün önce evden ayrılarak kaybolduğunu bildirmesi üzerine kayıp kadın Jandarma tarafından aranıyor.

PÜTÜRGE'DE İNTİHARA TEŞEBBÜS
Pütürge'nin Esencik köyünden ikamet eden E.Y. (27) adlı kadın maddi geçimsizlik nedeniyle girmiş olduğu ruhi bunalım sonucunda çok miktarda ağrı kesici hap içmek suretiyle intihara teşebbüs etti. Hayati tehlikesi bulunan kadının tedavisine Turgut Özal Tıp Merkezinde devam ediyor

PÜTÜRGE'DE AV TÜFEĞİ CEZASI
Pütürge'nin Arınlı köyü kırsalında B.A. (56) adlı şahısın ruhsatsız bir adet av tüfeği taşıdığı tespit edilmesi üzerine şahısın av tüfeğine el konularak 2521 sayılı kanunun 12,13'üncü maddeleri uyarınca ,şahısa 69 TL idari para cezası uygulandı.

DOĞANYOL'DA KENE PANİĞİ
Doğanyol'un Konurtay köyünde ikamet eden M.M. (39) adlı şahıs Deleran mevkiinde bulunan bahçesini suladığı esnada, sol el bileğine kenenin yapıştığını fark etmesi üzerine Pütürge Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada kene çıkarılırken şahıs Turgut Özal Tıp Merkezine kaldırıldı. Yapılan ilk tahlil sonuçlarında hastalık tespit edilmeyen M.M. adlı şahıs takibi yapılmak üzere taburcu edildi.

YEŞİLYURT'DA ARSAYA TECAVÜZ İDDİASI
Yeşilyurt'un Seyituşağı köyünde ikamet eden A.S.C. (71) adlı şahıs kendine ait arsanın etrafını kayın biraderi M.A. Ç. (76)'in izinsiz olarak telle çevirerek kendi arazisine kattığını, Yeşilyurt Kaymakamlığına müracaatla bildirmesi üzerine ifadesi alınan şahıs serbest bırakıldı.

KAYIP ÇOCUK
İstiklal Mahallesi İmamoğlu Sokakta oturan V.K. (43) adlı şahıs polise başvurarak evinden oyun oynamak için çıkan 15 yaşındaki oğlu Ö. K.'ın geri gelmediğini, oğlunun hayatından endişe ettiğini ve polis marifetiyle bulunup tarafına teslim edilmesini istedi.

MERDİVENLERDEN DÜŞTÜ
Küçük Hüseyin Mahallesi Cezmi Kartay Caddesinde gece saat 23.30 sıralarında ikametinin merdivenlerinden aşağı inerken ayağının kayması neticesi yere düşerek yaralanan 26 yaşındaki H.S.K. adlı şahıs Hastanede tedavi edildi.

POLİSLERİ ŞİKAYETTEN VAZGEÇTİ
Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği şikayet dilekçesinde; 26.04.2009 günü Malatya İnönü stadında polisler tarafından darp edildiğini beyan ederek şikayetçi olan H.S.V. (32) adlı şahıs Savcılığa ifade verdiği şikayetini geri aldığını bildirdi.

ÇÖP KAMYONUNA ÇARPTI
Hastane Caddesi ile Aytaçpaşa Caddesinin kesiştiği kavşakta meydana gelen kazada M.A. idaresindeki 44 DR *** plakalı oto ile şüpheli A. Ş.'nin idaresindeki Malatya Belediyesine ait çöp kamyonu çarpıştı. Kazada kamyon şoförü olan A. Ş. Yaralaarak Devlet Hastanesinde tedavi edildi. Taraflar birbirlerinden şikayetçi olmadı.

EVDEN ÇANTA ÇALDILAR
Çöşnük Mahallesi Mehmet Buyruk Caddesinde polise başvuran İ.B. (23) adlı kadın, ikametinin kapalı olan mutfak kapısının açılarak, mutfakta vestiyerde asılı vaziyette bulunan kahverengi deri çantasının çalındığını bildirdi. Hırsızlık olayını gerçekleştiren meçhul kişilerin araştırılmasına başlandı.

KADINI TAKİP ETTİ GÖZALTINA ALINDI
İnönü caddesinde saat: 17.15 sıralarında Polise müracaatta bulunan D.İ. (26) adlı kadın, E.D. (15) adlı şüpheli şahsın kendisini takip ettiğini, cep telefonu ile kendisinin görüntüsünü aldığını, iddia ederek şikayetçi oldu. Polis tarafından yakalanan ve yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edilen şüphelinin cep telefonu da C.Savcısının talimatı ile muhafaza altına alınarak soruşturmaya başlandı.

DAYAK YEDİ ŞİKAYETÇİ OLMADI
Cevherizade Mahallesi Cengiz Topel Caddesinde meydana gelen aile içi şiddet, kasten yaralama ve hakaret olayı ile ilgili olarak D. Ö. (28) adlı kadının alınan ifadesinde; H.Ö. (40) adlı şüphelinin kocası olduğunu ailevi sebeplerden dolayı aralarında tartışma çıktığını ve kocasının kendisine hakarette bulunarak darp ettiğini, ancak olay ile ilgili olarak şikayetçi olmadığını belirtti.

PARK HALİNDEKİ OTOYA ÇARPTI
Saray Mahallesi Devecel Sokakta polise başvuran E.Y. (39) 44 KK *** plaka sayılı aracını ikametinin önüne park ettiğini ve istirahate ayrıldığını, daha sonradan 44 AT *** plaka sayılı bir aracın kendi aracını çarpıp kaçtığını öğrendiğini, aşağı inip aracını kontrol ettiğinde sol ön çamurlukta hasar meydana geldiğini gördüğünü, aracına çarpıp kaçan ve maddi hasar meydana getiren kimliği belirsiz kişiden şikayetçi oldu.

EVDEN PARA ÇALDILAR
Sivas Caddesinde polise başvuran M.K. (52) adlı kadın, sabah işe gittiğini, akşam iş dönüşü ikametine geldiğinde kapı kilidini kırık olarak gördüğünü, yaptığı kontrollerde ikameti içerisinde bulunan 1 adet Nokia 6230 i marka cep telefonu ve telefona takılı vaziyette bulunan sim kartının ile yatak odasındaki dolapta bulunan 6.500 TL parasının çalındığını belirterek şikayetçi oldu. Olayla ilgili olarak F.M: adlı bir kişi zanlı olarak aranıyor.

AYRILAN GELİNİN TEHDİT İDDİASI
Hidayet Mahallesi Melektepe 2.Sokakta Savcılığa başvuran D.İ. (20) adlı kadın eşi B. İ. (22) ile aralarında bir tartışma olması nedeniyle ayrılmaya karar verdiğini ve babasının evine döndüğünü, boşanma davası açmak istediğini, bu süre zarfında kayınpederi İ. İ. (53)'nın evlerine gelerek, eve dönmesi konusunda kendisini tehdit ettiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Yakalanan ve suçlamaları kabul etmeyen şüpheliler, alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

SAVCILIĞA BAŞVURDU
Sarıcıoğlu Mahallesi Turgut Temelli Caddesinde oturan H.M. (45) adlı kadın polise başvurarak, İ.M.O. (19) adlı şüpheli ile kendi oğlu arasında 2008 yılında çıkan kavga neticesinde şüphelinin, oğlunun gözünün birinin yüzde 84 oranında kör olmasına neden olduğunu, halen davalarının devam ettiğini, 01.06.2009 günü duruşmadan sonra diğer iki oğlunun şüpheli şahsı iki kişi ile birlikte evlerinin yakınlarında gördüklerini, bu şahısın çocuklarına bir şey yapacağından korktuğunu, bu nedenle şikayetçi olduğunu bildirdi. Yakalanan ve üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyen şüpheli, alınan ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

OTODAN HIRSIZLIK İDDİASI
Yeni Sanayi Sitesi 3. Caddede meydana gelen olayla ilgili olarak C.Ç. (24) adlı şahıs, F.G. (26) adlı şüpheliden vadeli olarak araç satın aldığını ve borcunu ödediğini, ancak şüphelinin, kendisinin şüpheliye vermiş olduğu açık senedin üzerine 3.500 TL yazarak icraya verdiğini, iş yerine gelerek bu alacağının istediğini, kendisinin de borcu olmadığını söylediğini, bunun üzerine şüphelinin park halindeki 44 FV *** plaka sayılı aracının içerisinden araç ruhsatını ve içerisindeki 200 TL yi aldığını iddia etti. Yakalanan şüpheli ise alınan ifadesinde, araç ruhsatını borcunu ödemediği için aldığını ancak ruhsatın içerisinde para olmadığını, parasını çaldığını iddia ederek iftira atan şahıstan şikayetçi olduğunu söyledi.

KAYIP KIZ ÖĞRENCİ ARANIYOR
İlimizde Savcılığa başvuran E.Ö. (53) adlı baba, Ağrı İbrahim Çeken Üniversitesinde öğrenci olan 22 yaşındaki kızı H.Ö.'den 5 günden bu yana haber alamadığını, hayatından endişe ettiğini ve polis marifetiyle bulunup tarafına teslim edilmesini istedi. Kayıp öğrenci kız polis tarafından aranıyor.

GÖZALTINA ALINDI
Çukurdere Mahallesi Gül Sokakta oturan N.D. (48) adlı kadın polise başvurarak, eşi olan H.D. (49) adlı şüphelinin sürekli alkol aldığını ve kendisini ile çocuklarını darp ettiğini, iddia etti. Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince avukat huzurunda ifade veren 15 yaşındaki S.D: adlı çocukta kendisine küfür ve hakarette bulunarak darp eden babasından şikayetçi olduğunu söyledi. Yakalanan şüpheli ise suçlamaları kabul etmezken, alınan Dr. Raporunda alkollü olması nedeniyle şahısa Kabahatler Kanunun 35. Maddesine istinaden 69.00 TL para cezası kesilip, mevcutlu olarak adli mercilere sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

TABANCA ELE GEÇİRİLDİ
Mahkemeden alınan arama kararına istinaden E.Ö. (21) adlı şüpheliye ait ikamette yapılan aramada 1 adet üzerinde ruhsatsız kurusıkıdan çevirme tabanca ve bu tabancaya ait şarjöre basılı vaziyette 4 adet kurusıkı fişek bulundu. Tabanca muhafaza altına alınırken, şahıs mevcutlu olarak sevk edildiği adli mercilerce serbest bırakıldı.

AKÇADAĞ'DA TRAFİK KAZASI
Akçadağ ilçesi Kotangölü Mahahhesinde Kayseri-Malatya Karayolu Tufanlar Petrol civarında idaresindeki 44 LL *** plaka sayılı aracı ile seyir halinde olan N.A. (30) adlı şahıs direksiyon hakimiyetini kaybederek, aracı ile takla attıktan sonra yaralanarak Beydağı Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

ÇAĞALA YİYEN ÇOCUK ZEHİRLENDİ
Battalgazi ilçesi Boran Köyünde bahçedeki ilaçlanmış meyvelerden yemek suretiyle zehirlenen 4 yaşındaki M.Z. adlı kız çocuğu ailesi tarafından Turgut Özal Tıp Merkezine kaldırılarak tedavi altına alındı. Alınan Dr. Raporunda hayati tehlikesi bulunan çocuğun tedavisi sürerken annesinin ifadesi alındı.

DOĞANŞEHİR'DE HAKEMİ DÖVDÜ
Doğanşehir Stadında oynan karşılaşmada oyun kurallarına uymadığı için kırmızı kart cezası verilen H.A. (29) adlı futbolcu bunun üzerine maçın hakemi T.D. (28)'yi döverek yaraladı. Polise başvuran hakem şikayetçi olurken, ifadesi alınan futbolcu serbest bırakıldı. ,
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom