Bölge Sanayi Arıtma Sorunu

Vali Ulvi Saran, çevre konusunda çok duyarlı olduklarını belirterek, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki atık su sorununun yıl sonu itibariyle bitmiş olacağını ifade etti.

Bölge Sanayi Arıtma Sorunu Malatya Haber

Malatya Organize Sanayi Bölgesi'nde atık suların çevreye verilmesi ile ilgili iddialara cevap veren Vali Ulvi Saran, "Çevre konusunda ne kadar duyarlılık taşıdığımızı biliyorsunuz. Eğer çevre konusunda bazı sıkıntılar varsa bunların giderilmesi için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Çevre Müdürlüğümüze de bu konuda azami dikkat göstermesi için uyarıyoruz. Çevre güvenliği ive çevre sağlığı için büyük bir titizlik gösteriyoruz. Organize Sanayi Bölgesi'nin arıtma kapasitesini 2 katına çıkartacak
olan tesisin ihalesi yapıldı ve inşaatı başladı. Yılsonu itibariyle tesisin faaliyete girmesi ile bu sorun çözülecek" dedi.

Kamuoyunda bilinmeyen çok sayıda çevre konusunda çalışma yaptıklarını anlatan Vali Saran, "Önemli olan kimyasal ve ağır metal zararlarının ortadan kaldırılmasıdır. Bununda biz takibini yapıyoruz. Orta ve uzun vadede yapılması gerekenleri titizlikle takip ediyoruz. Çevremizi koruma konusunda azami duyarlılık gösteriyoruz. Bunlar düzelecek. Biraz sabırlı olmalıyız. Yılların birikmiş sorunları" ifadelerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 16
Bugün : 804
Bu Ay : 3288
Toplam : 3288

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom