Ak Partililer Ziraat Odası'nda

Ak Parti Malatya il yöneticileri, Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş'ı ziyaret etti.

Ak Partililer Ziraat Odası'nda Malatya Siyaset

İl kongresinden sonra göreve gelen yönetimin sivil toplum kuruluşları ve mesleki teşekkülleri ziyaret programı çerçevesinde Ziraat Odası'nın da sorunlarını dinlemek için geldiklerini söyleyen Ak Parti Malatya İl Başkanı Mustafa Şahin, "Tarımın iyiye gitmesi için bize düşen bir görev varsa, veya ilgili mercilere ileteceğimiz konularda istişare için buradayız. Ziraat Odası yöneticilerinden, önerileri var mı, eksiklerimiz varsa öğrenmek için buradayız" şeklinde konuştu.

Ak Parti iktidarının, hükümetimizin tarıma destekleri olduğunu söyleyen Şahin, "Ancak eksik yönler olabilir. Eksiklerin giderilmesi noktasında ilgili ve yetkililere sorunları iletiriz" ifadelerini kullandı.

Malatya'nın bazı bölgelerinde meydana gelen dolu hasarı nedeniyle sigorta kapsamında olanların zararların karşılanacağını söyleyen Mustafa Şahin, "Ancak sigorta yaptırmayan üreticilerin zararlarının nasıl karşılanması noktasında da üzerimize ne düşüyorsa ilgili yerlere iletiriz" dedi.

Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş ise, geçen yıl 18 bin 163 üreticinin tarım sigortası yaptırdığını hatırlatarak, "Bu yıl bu rakam 7 bine düştü. Çünkü, uygulamadaki aksaklıklar, üreticiyi tarım sigortasından uzaklaştırdı" ifadelerini kullandı.

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) Malatya'da alımlarda gecikmesi nedeniyle konuyu AKP Malatya milletvekili Ömer Faruk Öz'e ilettiklerini ve milletvekili Öz'ün TMO Genel Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimlerde bugünden itibaren alımlara başlandığını söyleyen Polatbaş, "Biz size güveniyoruz. Siz de bize güvenin" dedi

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 463
Bu Ay : 1198
Toplam : 1198

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom