Küçük Validen Talimatlar

Malatya Valisi Ulvi Saran'ın markamında bir süre oturan Dilan Bakır isimli öğrenci, dağların ağaçlandırılması ve çocuk merkezi yapılması için talimat verdi.

Küçük Validen Talimatlar Malatya Kültür-Sanat

Vali Ulvi Saran'ın makamını bir süreliğine devralan Fırat İlköğretim Okulu 3. sınıfı öğrencisi Dilan Bakır, önce Çevre ve Orman Müdürü Cumali Sayın'ı arayıp, dağların ağaçlandırılmasını istedi. Sayın ise, "Sayın valimizin talimatı ile Beydağı'nda 300 bin çukur kazıldı ve kayaların delinmesi nedeniyle içine toprak konulup fidanlar dikilmeye başlandı" ifadelerini kullandı. İl Özel İdaresi Genel Serter Vekili Murat Türksoy'u da arayan öğrenci, "Öğrenciler boş zamanlarıını internetten oyun oynayarak
geçiriyorlar. Şehir merkezinde çocuk merkezi açılsa, orada çocuklar, resim, müzik, satranç ve spor yapabilirler. Böyle bir proje başlatırsanız teşekkür ederiz" talimatını verdi.

Dilan Bakır, bazı sorumsuz annelerin ise çocuklarını bilerek dışarıya gönderip mendil ve ciklet gibi satıcılık yaptıklarını belirtip, bundan şikayetçi oldu.

Bu arada, 23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 91. yıl dönümü nedeniyle Vali Ulvi Saran özetle şu açıklamayı yaptı: "Bizler de bu aşamalardan geçtik. Yarını emanet edeceğimiz çocuklarımıza geleceğe ümitle bakmaları için çocuklarımızın eğitimleri önemlidir. "  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 773
Bu Ay : 7570
Toplam : 7570

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom