Çakır'dan 23 Nisan Kutlaması

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 23 Nisan sebebiyle bir mesaj yayınlayarak, "23 Nisan Yeniden Dirilişin Miladıdır" dedi.

Çakır'dan 23 Nisan Kutlaması Malatya Kültür-Sanat

TBMM’nin kuruluşunun 91. yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 23 Nisan 1920 tarihinin, tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin yeniden ayağa kalkışının ve dirilişinin miladı olduğunu söyledi.

TBMM’nin, düşman kuvvetlerinin yurdun dört bir yanını işgal ettiği bir dönemde, imkansızlıklar içerisinde kurulmuş bir parlamento olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin dünyada bir benzeri daha olmayan İstiklal mücadelesinin, bu en büyük ve en anlamlı milli mutabakatının içinde doğmuş, milli egemenliğimizin de en somut tecellisi olmuştur.

23 Nisan Milli Egemenlik Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için aydınlık bir gelecek çağrısıdır. Bu çağrı, bu bayramı çocuklara armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çağrısıdır.

Bugünün çocukları, yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, geleceğin modern Türkiye'sini inşa edecek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyadaki çocuklara barış ve mutluluk getirmesini diliyor, bütün çocukları sevgiyle kucaklıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 600
Bu Ay : 4157
Toplam : 4157

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom