CHP Milletvekili Adayları Arguvan'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya milletvekilleri adayları, Arguvan ilçesinde vatandaşlarla biraraya geldi.

CHP Milletvekili Adayları Arguvan'da Malatya Siyaset

İlçede yapılan toplantıda Arguvanlılara seslenen CHP Malatya milletvekili adayı Veli Ağbaba, CHP'nin Atatürk'ün ve İsmet İnönü'nün kurduğu halkçı, devrimci bir parti olduğunu belirterek, "Bu parti nasıl ki 1923'te Cumhuriyeti kurmuşsa, nasıl ki ulusal kurtuluş savaşını vermişse, bu partinin 2011'deki önüne düşen görev de ezilen, dışlanan, yok sayılan, gece yatağa aç giren, kimliğinden, dilinden ve dininden dolayı yok sayılan insanlara tekrar haklarını vermektir. Sesi çıkmayanların, ezilenlerin gür sesi olmaktır. Biz adaylar olarak Arguvan'da şunu taahhüt ediyoruz: Bütün aday arkadaşlarım ile beraber eğer milletvekili seçilirsek hem Sürmeli'nin, Narmikan'ın, Karababa'nın, Parçikan'ın, Atma'nın, Aşağı Atma'nın, Eymir'in sesi olacağız" dedi.

AĞBABA: "GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun günde 6 saat uyuduğunu belirten Ağbaba, şunları söyledi:

"Bizler bu süreçte adaylar olarak gece gündüz demeden, sizlerin özlemini gerçekleştirebilmek için, yani halkın iktidarını kurabilmek için çalışacağız. Artık 2002 ve 2007 yılındaki gibi değiliz, partimiz ezberi bozuyor. Ürettiği projeler ile Aile Sigortası ile taşeron işçiliğe son verecek olması ile çiftçiye, esnafa ve küçük esnafa vermiş olduğu taahhütlerle ellerimiz ve kollarımız dolu. Halkın karşısına artık eli boş çıkmıyoruz.

"AİLE SİGORTASI DEVRİMDİR"

Aile Sigortası bir devrimdir. Yine mazot fiyatlarının yarı yarıya indirilmesi bir devrim ve bunların hepsinin kaynağı var. Önümüzdeki dönem eğer Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olursa, eğer halkın iktidarını kurabilirsek fakir, yoksul hiçbir aile kalmayacak. Kadınlarımızı baş tacı edeceğiz, şimdiye kadar ezilen dışlanan insanlarımızı kucaklayacağız".

CHP milletvekili adayı Ali Dağdelen ise yaptığı konuşmada, yeni CHP'nin vizyon, misyon ve evrensel sosyal demokrasinin değerleri ile halkın önünde ve AK Parti'nin korkusu olmaya devam ettiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 849
Bu Ay : 1367
Toplam : 1367

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom