20 Nisan Türkiye Gündemi

20 Nisan Türkiye ve Malatya Gündemi

20 Nisan Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.30'da Letonya Dışişleri Bakanı Girts Valdis Kristovkis ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, saat 12.15'de Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Baconschi ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 14.30'da Fransa Senatosu Fransa-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Jacques Blanc ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 17.30'da TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve beraberindeki TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan çocuklardan oluşan heyeti kabul
edecek.

TBMM Başkanı Şahin'in programı

- Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 15.30'da 23 Nisan TRT Çocuk Şenliği nedeniyle Türkiye'de bulunan yabancı çocukları kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.00'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Türkiye'ye gelen yabancı çocukları Başbakanlık Yeni Bina'da kabul edecek, saat 15.15'de AtlasJet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy'u kabul edecek.

Bakanların faaliyetleri

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum'da, saat 10.00'da basın toplantısı düzenleyecek, ardından ziyaretlerde bulunacak.
- Devlet Bakanı ve Başmüzakareci Egemen Bağış, İstanbul'da, saat 14.30'da AK Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi'ni, saat 14.45'te Ataşehir Mozaik Çarşısı esnafını ziyaret edecek. Saat 15.45'te Ataşehir Family Cafe'de, 50. Ada site sakinleriyle sohbet toplantısı yapacak olan Bağış, saat 18.00'de AK Parti Sultanbeyli İlçe Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılış törenine iştirak edecek. Bağış, saat 20.00'de İstanbul Kongre Merkezi'nde, "Mevlit Kantat Dünya Prömiyeri" etkinliğine katılacak.
- Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da saat 09.30'da, milletvekili adayları ile kahvaltı ve basın toplantısı yapacak. Bakan Eroğlu, Dinar ilçesinde saat 15.00'te, saz arazileri sulamasının temel atma programına katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 10.30'da Romanya Dışişleri Bakanı Teodor Baconshi ile konutta bir araya gelecek. Davutoğlu ve Romanya Dışişleri Bakanı Baconshi saat 11.30'da ortak basın toplantısı düzenleyecek. Davutoğlu, saat 16.45'de Letonya Dışişleri Bakanı Kristovkis ile görüşecek ardından saat 17.45'de ortak basın toplantısı düzenlenecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Hilton Oteli'nde saat 10.00'da, partisinin ekonomi programını açıklayacak.
- CHP Milletvekili Deniz Baykal, seçim bölgesi Antalya'da saat 11.00'de, Finike ilçesinin Hasyurt beldesinde düzenlenen Hasyurt Tarım Fuarı'nın açılışına katılacak.
- Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, saat 10.30'da Büyük Anadolu Otel'de partisinin adaş tanıtım ve eğitim toplantısını gerçekleştirecek.
- CHP Milletvekili Adayı İlhan Cihaner, seçim bölgesi Denizli'de programlara katılacak.
- MHP'nin Bursa milletvekili adayları kamuoyuna tanıtılacak.
- Ezilenlerin Sosyalist Partisi, 2011 Genel Milletvekili Seçimlerinde destekledikleri adayları, İstanbul Taksim Hill Otel'de saat 13.00'te düzenlenen toplantıyla açıklayacak. Toplantıya Yüksek Seçim Kurulu'nun vetosuna uğrayan milletvekili adayı Çiçek Otlu da katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki heyet, Lefkoşa'da, saat 16.00'da KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, saat 17.00'de Başbakan İrsen Küçük tarafından kabul edilecek.
- Türkiye Ekonomi ve Sosyal Etüdler Vakfı'nın hazırladığı "Türkiye'nin Yeni Anayasasına Doğru" başlıklı rapor, İstanbul Conrad Otel'de saat 11.00'de yapılacak basın toplantısıyla açıklanacak.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Alibeyköy Fidanlığı'nda, Türkiye'nin ilk ve en büyük bahçe maketini hizmete açacak.
- İstanbul Tabip Odası/SES İstanbul Şubeleri ile Dev-Sağlık İş Sendikası üyeleri, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bahçesi'nde saat 09.00'da basın açıklaması yapacak. Saat 12.00'de Haydarpaşa Numune Hastanesi önünden hareketle Kadıköy Meydanı'na yürüyüş ve bir dizi etkinlik düzenlenecek.
- İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Aşkın Yaşar Topuzoğlu, İstanbul Barosu Başkanlığı'nda saat 09.30'da, "Çocuklara Karşı İşlenen Suçların Psikolojik, Pedagojik ve Sosyal Boyutu" konulu panelde konuşacak.
- Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, saat 12.30'da MKE Ankaragücü Futbol Takımını Saray Spor Tesisleri'nde ziyaret edecek.
- Milli Eğitim Bakanlığı ile Alman Halk Yüksekokulları Birliği ve Avrupa Dil Testleri Firması arasında hayat boyun öğrenme kapsamında işbirliği protokolü, saat 10.30'da Çıraklık ve Yaygın Eğitimi Genel Müdürlüğü Teknikokulları'nda imzalanacak.
- KESK Genel Başkanı Taka Çınar, saat 11.00'da KESK Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek.
- Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ile OSTİM'in desteklediği, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "KOMATEK 2011 Fuarı"nın açılış töreni, saat 11.00'da Ankara Arena'da yapılacak.
- Ünlü sanatçılardan Nadide Sultan, saat 19.30'da Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde düzenlenen 9. Geleneksel SERÇEV Çocuk ve Gençlik Balosu'na katılacak.
- Dünya Demokrasi Hareketi Genel Başkanı Bayram Zilan, saat 12.00'da Yüksek Seçim Kurulu önünde basın açıklaması yapacak.
- Ankara Tabip Odası üyeleri, saat 09.30'da Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde "19-20 Nisan Grevi" ile ilgili basın açıklaması yapacak.
- 1.Yoğun Bağım Hemşireliği Sempozyumu, Ankara'da saat 09.00'da Atatürk Eğitim ve Araşt1a, partisinin ekonomi programınırma Hastanesi'nde başlayacak
- Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Çocukların Madde Bağımlılığından Korunması" konulu sempozyum, saat 09.30'da Ankara Swiss Otel'de gerçekleştirilecek.
- Kamu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu üyeleri, saat 13.00'da Meteoroloji Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak
- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, 20 ülkeden 168 çocuk sporcunun katılımıyla Konya'da gerçekleştirilecek olan "1. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları"nın açılış töreni, saat 11.00'de Selçuklu Belediyesi Uluslararası Kongre ve Spor Salonu'nda yapılacak.
- Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel, Konya'da saat 14.30'da, Vali Aydın Nezih Doğan'ı makamında ziyaret edecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ

- Kiler GYO hisselerinin borsada işlem görmeye başlayacak olması dolayısıyla düzenlenen gong töreni, saat 09.15'te İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) binasında gerçekleştirilecek.
- MasterCard ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen "Türkiye'nin Şehirleri Sürdürülebilirlik Araştırması" sonuç raporunun duyurulacağı toplantı, İstanbul'da, saat 10.00'da Ritz Carlton Oteli'nde yapılacak.
- BSH Ev Aletleri 2010 yılı değerlendirme toplantısı, İstanbul'da, saat 10.30'da Four Seasons Otel'de gerçekleştirilecek.
- Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Akbank işbirliğiyle hazırlanan "TÜROFED Turizm Raporu"nun paylaşılacağı toplantı, İstanbul'da, saat 10.30'da Ramada Plaza Oteli'nde yapılacak.
- Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu tarafından hazırlanan 'İllerarası Rekabetçilik Endeksi' araştırmasının sonuçlarının açıklanacağı toplantı, saat 10.30'da İMKB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.
- Zorlu Enerji'nin yeni projelerini paylaşacağı toplantı, İstanbul'da, saat 10.30'da Radisson SAS Oteli'nde yapılacak.
- Şeker Finans'ın yeni uygulamasını tanıtacağı toplantı, İstanbul'da, saat 10.30'da Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleştirilecek.
- Turkcell MobilŞirket organizasyonlarının ilki Bursa'da gerçekleştirilecek. Bursa Almira Hotel'de düzenlenen ve saat 09.30'da başlayacak olan programın açılış konuşmasını Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv yapacak.

SPOR GÜNDEMİ

- Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Gaziantepspor, ilk maçta 3-0 yenildiği Beşiktaş'ı konuk edecek. Karşılaşma saat 19.00'da başlayacak.
- Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında Eskişehirspor ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürecek.
- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında deplasmanda Bucaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarına, saat 11.00'de basına açık antrenmanla devam edecek.
- Beko Basketbol Ligi'nin 27. haftası, oynanacak maçlarla tamamlanacak. Program şöyle:
16.00 Oyak Renault - Efes Pilsen
17.00 Olin Edirne - Pınar Karşıyaka
17.00 Aliağa Petkim - Türk Telekom
18.00 Antalya Büyükşehir Belediyesi - Erdemir 'fcrkiye'nin ilk ve en büyük bah
18.00 Banvit - Medical Park Trabzonspor
18.00 Bornova Belediyesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi
20.00 Fenerbahçe Ülker - Galatasaray Cafe Crown

Malatya Gündemi

Kutsal Doğum Haftası etkinlikleri devam edecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 556
Bu Ay : 7702
Toplam : 7702

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom