Özal'ın Ölümünün 18. Yıldönümü

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve bombalı saldırıda hayatını kaybeden milletvekili Hamit Fendoğlu için mesaj yayınladı.

Özal'ın Ölümünün 18. Yıldönümü Malatya Yaşam-Sağlık

Milletvekili Ömer Faruk Öz mesajında, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı vefatının 18. yıldönümünde rahmetle andığını belirterek, "Türkiye'yi dünyaya açan, modern Türkiye'nin temelini atan, milletiyle bütünleşmiş, halkın cumhurbaşkanı, sivil cumhurbaşkanı olarak gönüllerde müstesna bir yer edinmiş, bilgisi, birikimi, vizyonu ve icraatlarıyla ülkemize çağ atlatmış olan 8. Cumhurbaşkanımız, hemşehrimiz Turgut Özal'ı rahmet ve minnetle anarken, onun özlemini duyduğu modern Türkiye'yi hep birlikte inşa etmenin huzuru içinde olduğumuzu bildirmek istiyorum" dedi.

Milletvekili Öz, gelini ve iki torunuyla birlikte bombalı bir saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Malatya Belediye başkanlarından ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu'nun ölümünün 33. yıldönümünü nedeniyle de bir mesaj yayınladı. Öz mesajında, "Başta Malatyalı hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimiz bu yiğit evladını hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacaktır da. Bütün derdi milletine hizmet etmek olan, haksızlık karşısında hiçbir zaman susmayan, milletinin gönlünde 'bir yiğit, bir kahraman' olarak ebediyete kadar hayırla yad edilecek olan, nam-ı diğer Hamido'yu rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyoruz. Karanlık eller tarafından milletimizin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine yapılan bu menfur hadiseyi bir kez daha lanetliyor, bu tür hadiselerin bir daha vuku bulmamasını diliyorum. Mekanları cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 448
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom