Sevgiyle Buluşmak Projesi

Malatya'da Sevgiyle Buluşmak Projesi çerçevesinde 50 gönüllü aile ile Sevgi Evleri'nde kalan 120 çocuk bir gün beraber olacak.

Sevgiyle Buluşmak Projesi Malatya Kültür-Sanat

Proje çerçevesinde 10 ilköğretim okulunda projeye destek veren gönüllü 5'er aile, aynı yaştaki çocuklarıyla birlikte Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla hafta sonu bir araya gelerek, çocuklarla piknik, oyun oynama, uçurtma uçurma ve diğer faaliyetlere katılacak. Proje hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Berk, "İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğinde Malatya MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocukların toplumla bütünleşmesini ve toplum düzenini kavrayabilmelerini sağlamak, okullarda gönüllü olarak belirlenen aile ve bu ailelerin çocuklarının Malatya MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocukların farkına varmalarını sağlamak, Sevgi Evleri'nde kalan tüm çocuklara ilişkin kamuoyunda olumlu tutum ve davranışların artmasını sağlamak amacıyla il merkezindeki 10 gönüllü ilköğretim okulunda 50 gönüllü aile belirlenerek, çeşitli tarihlerde Malatya MİAD Sevgi Evleri'nde 'Sevgiyle Buluşmak Projesi' uygulamaya konulmuştur" dedi.

Sosyal Hizmetler Müdürü Murat Konan ise, geçen yıl ailelerin MİAD Sevgi Evleri'ne gelip bir günlerini çocuklarla geçirdiklerini hatırlatarak, "Bu yıl ise çocuklarımız ailelere misafir oluyorlar. Bu çocukları barındırmak ve ihtiyaçlarını karşılamak devlet alarak görevimizdir. Ancak, bu tek başına devletin yapacağı hizmet değildir. Toplum olarak bu çocuklara sahip çıkıp, onlara sevgi ve aile ortamını da yaşatmamız gerekiyor" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Yahya Yazgan da, çocukların misafir edildiği Recai Ekici'nin evinde yaptığı açıklamada, "Sevgiyle Buluşmak Projesi çerçevesinde şu anda Ekici ailesindeyiz. Çocuklar, bu evin çocukları ile birlikte bir günlerini geçirecek. Aile ortamını görecekler, kaynaşacaklar" şeklinde konuştu.

MİAD Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar, aile ortamında olmaktan memnun olduklarını belirterek, bu ortama sağlayanlara teşekkür ettiler.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 21
Bugün : 411
Bu Ay : 6391
Toplam : 6391

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom