Malatya Ak Parti'de Birlik Mesajı Çıktı

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından milletvekili adayları ile milletvekili aday adaylarının katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Malatya Ak Parti'de Birlik Mesajı Çıktı Malatya Siyaset

AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından milletvekili adayları ile milletvekili aday adaylarının katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda aday adayları, listeye konan adaylara destek vereceklerini söyleyerek, AK Parti'ni daha güçlü çıkması için çalışacaklarını ifade ettiler.

Malatya Kaburga Sofrası'nda düzenlenen toplantıya, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz, Öznur Çalık ve İhsan Koca ile milletvekili adayı Mehmet Şahin, Cemal Akın ve Şanal Tosun, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe ve belde teşkilat başkanları, kadın ve gençlik kolları başkan ve üyeleri ile milletvekili aday adayları katıldılar.

Toplantının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, "AK Parti'de bulunan bütün arkadaşlarımız siyaseti geleceğimiz için, çocuklarımız için büyük Türkiye'yi inşa etmek için siyaset yapıyorlar. Biz milletimiz ve ürkemezi için yola çıkmış, milletimizin mutluluğunu merkeze koymuş bir partiyiz. Önemli olan bu milletin yarasına merhem olmaktır. Önemli olan Türkiye'nin, önemli olan Malatya'dır. Bizim yarışımız artık 6-0 çıkartmak yarışıdır. Biz sıradan bir parti değiliz, hedefleri olan bir pariteyiz. Ben İhsan Koca, Mehmet Şahin ve Fuat Ölmeztoprak'a verdikleri emekleri için teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Malatya eski milletvekili Ali Osman Başkurt, "Ben aday adaylık dönemini kendi adıma söylüyorum, kapattım. Bu dönem 6 arkadaşımıza Allah'tan yardımcı olması, bizlerinde onlara ceni gönülden destek olmalarını diliyorum. Sevgimizi, kardeşliğimiz, enerjimizi, bir birimize harcamamalıyız. Aile içinde mücadele ederek, hizipleşerek, hiç bir zaman kendimize de, partimize de ülkemize de ve Malatya'mıza da bir fayda sağlayamayız. Bu enerji ve potansiyelimizi bütün kuvveti ile bundan sonra 12 Haziran'a odaklanarak Malatya'da yüzde 70'i devirerek, yüzde 80'i hedeflemeliyiz. Bizi kimse konu mankeni ve dolgu malzemesi ve potansiyel tehlikeli görmesin. Bizleri dava arkadaşı olarak görsünler. Sayın Başbakanımıza sesleniyorum, Malatya'yı unutmayınız. Özal'dan sonra Malatya bir bakanlık görmedi. İnşallah bu dönemde her bir arkadaşımda bakanlık yapabilecek seviyededir. Ben inanıyorum ki onların arasında bir tane bakan çıkacak ve bizlerde onların etrafında il başkanımız ile birlikte gece gündüz dolaşacağız" diye konuştu.

İl Başkanı Tüfenkçi'den sonra toplantıya katılan tüm aday adayları söz alarak konuştular. Aday adayları, bundan sonraki süreçte AK parti'nin Malatya'dan daha güçlü çıkması için milletvekilli adaylarına destek vereceklerini ifade ettiler.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Ben aday adaylarını konuşmasından sonra şunu gördüm, gerçekten hiç kimsenin kendi nefsi için siyaset yapmadığını, Malatya için ve siyaset için siyaset yaptıklarını gördüm. bize yakışan da buydu. Ben tüm aday adaylarımızı tebrik ediyorum. Önümüzdeki 2 aylık süreci çok iyi değerlendirmemiz lazım" dedi.

Milletvekili Adayı Şanal Tosun, "Tüm konuşmalarda gördüğüm inanç ve heyecan bizleri mutlu etti" dedi.

Milletvekili Adayı Mustafa Şahin, "Başbakanı gibi dik duran bir teşkilatımız ile onurlansak ta o kadarda az. 91 tane aday adayının yarıştığı bu süreçte hiç birinin bir diğerini kem söz söylediğini görmedik. bütün aday adayı arkadaşlarıma, onları destekleyen ailelerine ve destekleyenlerine teşekkür ediyorum. Biz önümüzde 12 Haziran'daki seçimde Sayın Şanal Tosun kerdeşimizinde çıkması için güç birliği ile çalışacağız. Halen Silivri'de mahkum olanların ayak seslerinden haberdarız. İlimizde 2009 yerel seçimlerinde başkanımızla alakalı, teşkilatımızla alakalı, milletvekillerimiz ile alakalı söyleyen çirkin sözler bugün yine servis edilmeye başladı. Biz onları biliyoruz. O filmi daha öncede izledik" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mücahit Fındıklı, "Türkiye'nin sesini sayın başbakanımızın cabası ile dünya gördü ve duydu. Artık Türkiye gündemi belirlene değil, gündem belirleyen bir ülke. Türkiye dünyanın ilk 10 ülkesi arasında hem siyaseti ve hem de ekonomisi ile yer alacaktır. Türkiye'de yaptığımız çalışmaların hukuki teminat altına alınacağı bir döneme gerdik. Bu kadar yaptığımız eğer anayasal bir teminat altına almazsak, tüm yaptığımız çalışmalar heba olacaktır. Aday adaylarımızın birlik ve beraberlik duyguları karşısında, bunun bir dava olduğunu tescil ettik" diye konuştu.

Milletvekili Adayı Cemal Akın, "Dünyamız ve Türkiye'miz yeni bir yol ayrımında. Başbakanımızın Davos'da ki çıkışının ardından Avrupa'daki çıkışı, hem Türkiye'de ve hem de dünyada yeterince anlaşıldı. Türkiye'de hakim ve özgürlüklerin yeniden kaybolmaması için AK parti'ni seçimde başarıyla çıkması gerekiyor. Kişi hak ve özgürlükleri için AK Parti'nin daha güçlü çıkması için oylarımızı arttırmalıyız" ifadelerini kaydetti.

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Özun Çalık, "Biz iktidar partisi mensupları hiç kimsenin hayal kurma özgürlüğünü kısatlayamayız. Onlar bilsinler ki Malatya AK Parti ile bir kez daha şahlanacak ve inşallah Malatya 6-0 olacaktır. Muhalefet yazdığı senaryoları artık bir kez daha Silivri'den yazmaya devam edecek. Dışarıdan aday bulamayanlar Ergenekon sanıklarını CHP'de aday yaptılar. Hamıt Fendoğlu ve Turgut Özal'ın ölüm yıldönümü. Önce millete bunların hesabını versinler. Ergenekon sanıklarını nasıl aday yaptıklarını sorgulasınlar, ondan iktidara bulaşmaya kalksınlar. Herkes haddini bilsin, herkes hukukunu bilsin. AK Parti'nin bir ve beraber olduğunu bilsinler" ifadelerini kaydetti.

AK Parti Malatya Milletvekili ve milletvekili adayı Ömer Faruk Öz, "Rabbim bize verdiklerinden mesuldür. Vermediklerinden mesel değildir. Ben rabbim şahit ki, 4 yıl önce buraya aday adayı olarak geldiğimde Malatyalıların desteği olarak milletvekili olarak seçildim. Milletimin bana verdiği emanete sahip çıktım. Davamı ve liderimi satmadım. Aşirette Rabbime vereceğim hesabı düşünerek çalıştım. 4 yılı düşününce vicdanen çok rahatım. Gerektiğinde sağlığımı ve ailemi de ihmal ederek görev yapmaya çalıştım. Önemli olan yüce rabbimin rızasını kazanmak ve yüce milletimizsin hayır duasını almaktır. Listelerin açıklanmasından sonra Malatya kamuoyunu bana gösterdiği teveccüh beni çok duygulandırdı. 4 yıl boyunca, hiç ayrım yapmadım. Pütürge ve Doğanyol'a 1 gittiysem, Darende ve Hekimhan'a 4'kez gittim. çünkü partimizde mikro milliyetçilik yoktu. İnancımdan taviz vermedim, omurgamı zedelemedim. Hiç kimseye ayrım yapmadım. Şu andaki sıralama beni eksi ve artı olarak hiç ilgilendirmedi. Benim tek gayem, AK
parti'nin daha güçlü gelmesini istiyorum. Eğer sayın başbakanım beni listeye koymasaydı, Rabbim şahittir, gelip daha fazla çalışacaktım. Sayın başbakanım beni geçen dönemde 2'ye koydu da iyiydi de, bu dönem 5. sıraya koydu da kötü diyemem. Önemli olan Rabbimin bizi imtihan ettiğinde o imtihanı kazanmaktır. Bana gösterilen ilgi, 5. sıraya konulmaktan daha mutlu oldum. Halkımın gönlünde yer etmek beni daha çok mutlu etti. Şunu muhalefet iyi bilsin ki, hayalleri boşa çıkacaktır.

Ömer Faruk Öz, AK Parti'nin daha güçlü çıkması için çalışacaktır. Bunu herkes böyle bilsin. Nifak tohumları ekmeye çalışıyorlar. Hepimiz Allah'ın kuluyuz. Kimsenin kimseye bir üstünlüğü yoktur. Eğer gerçekten iman etmişsek, mikro milliyetçilik yapmamalıyız. Kim Allah'tan çok korkuyorsa, üstün olan odur. Önemli olan Allah'ın rızasını almak ve yüce milletimin duasını almaktır. Ben Rabbimin rızasını almak için kendimi feda etmeye hazırım. bu bir takım oyunudur. Takımdaki oyuncular bir birini severler sevmezler önemli değil. Önemli olan karşı tarafa gol atmaktır, Önemli olan şampiyon olmaktır. Ben Şanal tosun kardeşimizi de Ankara'ya götüreceğimizi söylüyorum" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili İhsan Koca, Malatya'nın Türkiye'ye örnek olmuş bir teşkilata sahip olduğunu ifade ederek, "Sayın başbakanımızın elini daha da güçlendirmek için Malatya'daki çıtayı daha da yükseltmemiz lazım" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 914
Bu Ay : 1432
Toplam : 1432

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom