Ak Parti 2011 Seçim Beyannamesi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 12 Haziran 2011 seçimleri için hazırlanan seçim beyannamesini açıkladı.

Ak Parti 2011 Seçim Beyannamesi Malatya Siyaset

 AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 12 Haziran 2011 seçimleri için hazırlanan seçim beyannamesini açıkladı. İşte Çılgın Proje'nin yeri...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyunda merakla beklenen çılgın projeyi 27 Nisan 2011 tarihinde açıklayacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde seçim beyannemesini açıklamasının ardından toplantı salonundan ayrılırken, bir gazetecinin, ''Sözünü ettiğiniz çılgın proje İstanbul'da kurulacak iki şehir mi?'' sorusu üzerine, ''Onu karıştırmayın. Onu 27 Nisan'da açıklayacağım'' dedi.

 İşte AK Parti'nin 12 Haziran seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesi;

Başbakan Erdoğan:
 12 Haziran seçimlerine son derece ayrıntılı bir seçim beyannamesi ile giriyoruz, Türkiye hazır! Hedef 2023. Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum, bu beyanname bir geleneğin, bir alışkanlığın ürünüdür, bu beyanname dostlar alışverişte görsün niyeti ile hazırlanmış değildir. Son derece detaylı bir şekilde hazırlanmış geçmiş tecrübelere dayanarak net hedefler koyulmuştur bu hedeflere ne derece varacağımızın ispatını çalışmalarımız gösteriyor. Her zaman söyledim 'Eşek ölür kalır semeri, yiğit ölür kalır eseri' çıraklık burada, kalfalık burada ustalıkta inşallah 2023'e kadar olacak. AK Parti'nin seçim beyannamesi içinde Kaf Dağını asla görmeyeceksiniz. Bu beyannamede masalımsı vaatlere asla rastlamayacaksınız. 

AK Parti'nin seçim beyannamesi umut simsarlığı yapmak için değil Türkiye'ye son derece güçlü bir yol haritası çıkartmak için yapılmıştır. Bu beyanname ile milletimizle samimi bir iletişim içinde oluyoruz. Milletimize, Türkiye'nin gerçek fotoğrafını sunuyoruz. AK Parti kurulduğu günden itibaren siyasette samimiyetin, dürüstlüğün, şeffaflığın dilini önemsemiş milletle karşılıklı güven duygusunu siyasetin merkezine yerleştirmiştir. Milletime, vatandaşlarıma bir hususu hatırlatmak istiyorum, Türkiye yakın tarihinde siyasieti populizmden ibaret gören bu dili yalanla özleştiren vaatlerle özleştiren siyasi anlayışları çok görddü ve yaşadı. Ne diyorlardı geçmişteki siyasiler? O ne veriyorsa ben beş fazlasını veririm diyorlardı, bu tür ortaya çıkan siyasi anlayış ne yazık ki ülkemize de, milletimize de çok ağır bedeller ödetti. Millete hayal kırıklığı yaşattılar aynı iktidarlar yine oy kaygısıyla muslukları sonuna kadar açtılar devletin hazinesini ihlassondakika.com adeta boşalttılar ve hazineyi yağmaladılar. Merkez Bankası banknot şubesini 24 saat çalıştırarak ekonomiyi alt üst ettiler. Acaba bunun rantını kimler yapıyor, özellikle medya dünyasında olan kardeşlerim, özellikle siyaseti yakından takip edenler bunları kimin yediklerini iyi bilirler. Türkiye'nin AK Parti iktidarı öncesinde yaşadığı tekrar tekrar krizler populist politikaların bir neticesidir. Seçim öncesinde kısa bir dönem rahatlama yaşanırken seçim sonrası kemerler sıkılmış sarsılan dengeler yerine gelmemiştir. Çok daraldıkları zaman büyük bir telaşa kapılmışlar ve ne yapmışlar birin yanına bir sıfır daha koymuşlar sıfır sıfır derken 6 tane sıfırı oraya koymuşlar. Bu benim vatandaşımın sıkıntısına şifamıydı? Değildi, birşey yapılıyordu sadece benim vatandaşım sıkıntıya sokuluyordu, yine daralıyorlardı yüzün yanına bir sıfır daha koyarak zam yaptık bak al sana bin lira diyorlardı ama zam yoktu bu oyunları AK Parti iktidarı ile biz bozduk altı sıfırın altısını da çöpe attık ve şahsiyetli bir Türk Lirasını biz ülkemize kazandırdık.

Tam anlamıyla taşıtla verilen enflasyon, vergi bütçe açığı yoluyla vatandaştan bunlar kepçe hatta kürekle geri alındı. 8,5 yıllık iktidarımızda en çok bu tahribatı gidermek için çaba gösterdik. AK Parti olarak sorunlara ilişkin çözüm önerilerimizi herzaman çok açık ve net milletimizle paylaştık. 3 Kasım seçimleri öncesi biz milletimize açık birşey söyledik; 3 yıl bizden birşey beklemeyin dedik. Şuanda iktidara gelemeyenler kuru sıkı atıyor bile, ya tutarsa diyor. Nasreddin hoca hiç olmazsa göle bir maya çalıyor bunlarda o maya da yok. Dikkat edin uçuk vaatlerle değil, 3 yıl bizden birşey beklemeyin diyerek iktidara geldik. AK Parti, 3 Kasım'da iktidara taşıyan sonraki seçimlerde ihlassondakika.com oylarını kat kat arttıran anlayış işte bu samimi siyaset anlayışıdır. Biz yapamayacağımızı vadetmiyoruz, biz Türkiye'ye Türkiye ekonomisine taşıyamayacağı yükler yüklemedik, yüklemiyoruz. Hiç bir zaman ümit simsarlığı yapmadık, bugünde 12 Haziran seçimleri öncesinde de asla tevessül etmiyoruz. Türkiye siyasetine, güvenilirlik kat sayısını populizm anlayışı milletimizden asla itibar görmeyecektir. 3-5 Tane oy alabilmek için dürüst siyaseti terk edenlere bu seçimlerde de milletim teveccüh etmeyecektir. Yalanı, istismarı meşru görenlere bunun yanında milletten değil çetelerden, mafyadan güç alanlara milletim bu seçimde de eminim ki yüz vermeyecektir. Dışarıda, adam bulamayanlar şuanda Silivri'den aday göstermeye başladılar. Bu tabi birşeyi gösteriyor siyaset eyvah ne hale geldi. Aday tanıtımında maskeli aday tanıtımı yapıyorlar, buda enteresan söyleyecektim ağzımdan kaptılar bu bir maskeli balo bu hale dönüşmüşler.

Seçim sandığı göründüğünde aklına gelen herşeyi vadedenleri zaten benim milletim unutmamıştır. Bunları devlete ortakkende gördük umutları heba edenleri benim milletim unutmadı, bunların sabık yada mevcut bakanların bile kendileri Enerji Bakanı oldukları dönemde bu iktidarın bakanlıklarda zorla oturduğunu gördük. Bunlar mazot getiremiyordu, benzin yoktu, gazyağı yoktu. Türkiye büyüdüğünde, popilist vaatlerle iktidara gelenleri unutmamıştır. Ben burada CHP'ye ve MHP'ye gönül verenlere de sesleniyorum. 'Bakınız bu yol iradenizin, demokrasi ile bütünleştiği ama Türkiye'nin geleceğini inşallah nasıl 26. sıradan 17. sıraya Türkiye'yi çıkardıysak şimdide ilk 10'a sokacak bir yürüyüşün adımlarıdır.' Onun için burada ortaya koyacağınız tavır unutmayın budur biz 8,5 yıl önce ihlassondakika.com böyle bir Türkiye'de yaşamıyorduk 8,5 yıl önce milli geliri 230 milyon dolarlarda yaşan bir Türkiye'de yaşıyorduk. Şuanda kişibaşına milli gelir 10 bin doları aştığı bir Türkiyedeyiz. Kişibaşına milli gelir 2 bin 300 dolardı 8,5 sene önce ve düşüne biliyormusunuz kamu net borç stokuna bakıyorsunuz o zaman milli gelir oranı yüzde 75 di şimdi yüzde 40 buralardayız. Bu canavar benim bütün Fatma, Ayşe kardeşimin Ahmet, Mehmet kardeşimin cebinde dolaşıyordu bu enflasyon canavarını oradan çıkartan el AK Parti olmuştur. Biz 12 Haziran seçimlerine girerken AK Parti olarak temel siyasi ilkelerimizi en başında olduğu gibi büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz.

AK Parti'nin 12 Haziran 2011 seçimleri için hazırladığı kapsamlı seçim beyannamesi şu başlığı taşıyor; 

TÜRKİYE HAZIR HEDEF 2023

Basın mensuplarımıza 8,5 yıl boyunca neler yaptık bunları da taktim edeceğiz. Herkesin elinde bunlar tefarruatı ile olacak. 

Bu seçim beyannamesi sandıklar açıklandığında unutulacak bir beyanname değil, bu beyanname seçime kadar olacak süreci seçim sonra ki 4 yıl değil Türkiye'nin 12 yılını şimdiden planlayan bir beyannamedir. AK Parti'nin seçim beyannamesi Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünü şekillendiren bir yol haritasıdır. Bundan 8 yıl önce Türkiye bırakın 12 yıl sonrasını 12 saati bile göremiyordu. Ekonomide, dış politikada bir kaç saat sonra nelerin olacağı kestirilemiyordu, değil 12 yıllık politika 12 saatlik bile bir politika yapılamıyordu. İşte o günlerden AK Parti iktidarı ile Türkiye bugünlere ulaştı. Önündeki 12 saati göremiyen Türkiye bugün önünde ki 12 yılı planlayabiliyor. Burada hacminden dolayı ben yine seçim beyannamemizi sizlere aktaramayacağımı belirtiyorum. Anabaşlıklar ve önemli projeler çerçevesinde 10,15 gün aralarla projeleri halkımıza taktim edeceğiz yani ayağı yere değen projeler uçuk değil. Bizim her yaptığımız işin ayağı yere değecek, yola çıkarken çünkü ne dedik ' Ne aldatan olacağız ne de aldanan olacağız' sizlere beyannememizin özü ve özünü sunacağım.

2023'e kadar ele aldığımız beyannemimizin 5 başlığı var;

1- İleri Demokrasi 

2- Güçlü Ekonomi

3 - Güçlü Toplum

4 - Yaşanbilir Çevre ve Marka Şehirler

5 - Lider Ülke

TÜRKİYE HAZIR HEDEF 2023 'İLERİ DEMOKRASİ'

Bizim 3 tane mücadele alanımız vardı ve bunu çok karalı şekilde yürüttük, bu yasaklara karşı yürüttüğümüz mücadele aktif ve itibarlı bir dış politikanın imarını beraberinde getirmiştir. 2011 Seçimlerinden sonra ilk hedefimiz yeni bir anayasa projesidir, halkın dilini yaşadığı bir anayasaya ihtiyaç duyulduğu artık herkesin bildiği birşeydir. Türkiye'yi vesayetten, müdahalelerden arındıracak, ekonomiyi, demokrasi ve özgürlükleri yansıtacak bir anayasayı gündeme aldık ve bunu 12 Haziran seçimlerinin hemen ardından milletin, STK'ların yaptığı çalışmarından yaptığı havuzdan çekerek yaptığımız çalışmalarla ortaya koyacağız. Tek başına iktidar dönemleri Türkiye için herzaman ekonominin büyüdüğü ve ülkenin kalkındığı dönemler olmuştur. Koalisyon dönemleri ise adeta çöküş ve kayıp dönemleri olmuştur, bu anayasa ile siyasi etik kurallarını yeni anayasada ele alacağız. Kürt meselesini özgürlükler ve demokrasi zemininde oluşturacağız ve bunu hiç bir çekinceye sebep vermeden çözeceğiz. Özgürlük ve güvenlik arasında ki denge büyük bir hassasiyetle temin edilecek, güvenlik daha fazla özgürlükle biraraya gelirse güçlü olur. 

Yeni dönemin bir hazırlığı da adalet sistemidir. AK Parti'nin 8,5 yıldır mücadele ettiği alanlardan biri olmuştur, yeni dönemde yargılamalar daha hızlı oluşturulacak bununla ilgili alt yapı çalışmaları olacaktır. İstinaf mahkemeleri devreye geçirilecek, hakim, savcı ve yardımcı personel sayısını arttıracağız. Bütün bu reformların neticesinde millet adına karar veren birilerinin arka bahçesi olan değil milletin vicdanını temsil eden bir yargı sistemini inşa etmiş olacağız. İkide bir anamuhalefet başkanı birşey söylüyor güya benim özellikle bir savcı olduğumdan ihlassondakika.com  bahsediyor hiç bir yerde bunu kullanmış değilim, doğru olmayan bir ifade. Benim kullandığım ifade şudur ben milletin avukatıyım' hiç bir zaman o ifade kullanmadım. AK Parti iktidarları döneminde çeteler ve mafya en büyük darbeyi almış ülkenin kaynaklarını emen çete ve mafya adalete teslim edilmiştir. Cuntasız bir Türkiye için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Devlet millet kaynaşmasını sağlayacak kamu reformu yasa tasarısı çıkan engellerle hayata geçirilememişti. 

TÜRKİYE HAZIR HEDEF 2023  'BÜYÜK EKONOMİ'

Türkiye ekonomisi iktidarı devraldığımızdan beri sağlıklı bir şekilde büyüme kaydetti. Tüm dünyada finansal kriz sürerken Türkiye ekonomisinin 2011 yılında yüzde 8,9 büyümesi Türkiye'nin Avrupa ve OISD ülkeleri arasında birinci olması bunun göstergesidir. Seçime az bir zaman kalmışken ekonominin böyle seyretmesi alışılmış bir durum değildi. Ekonomide disiplini tavizsiz şekilde sürdüreceğiz. Daha düşük enflasyon ve daha düşük faiz ekonomide ihlassondakika.com önceliklerimiz arasında yer alıyor. Gayri sarfi hasıla 2015 yılında 2 trilyon dolara, 2023 yılında 2 trilyon 63 milyar dolara hedeflenmiştir. Kişibaşına milli gelir 2015 yılında 14 bin 2023 yılında 25 bin 76 dolar seviyesine çıkarılması öngörülmektedir.  İhracatımız 2023'te 500 milyar dolara yükselmesi planlanmıştır. Vergi politikası istihdamı destekleyecek ve ekonomide kayıtdışılığın elegeçirilmesi şeklinde ilerleyecektir. İMKB'de işlem gören Türk şirketi sayısı 1000 olacaktır yabancı şirket sayısı ise Türk şirketi sayısından fazla olacak ve en az 10 ülkeyi temsil edecektir. AK Parti olarak çalışabilir bütün vatandaşlarımıza iş sağlamak önceliklerimizden olmuş ve olmaya devam edecektir. Kriz boyunca istihdamımız azalmadığı gibi 2011'de 1 milyon 317 bin vatandaşımıza istihdam sağladık. İstihdamı arttırmakta bir diğer politikamızı da uygulamaya başladık, işsizlik sorununun bir mesleksizlik sorunu olduğunu da bilerek UMEM projesi dediğimiz adımı attık. 5 yıl devam edecek proje ile her yıl 1 milyon kişiyi meslek edindirip işe yerleştireceğiz. 

AK Parti'nin 2023 vizyonu daha kaliteli bir çalışma hayatıdır. İşsizlik oranını 2023 yılı itibari ile yüzde 5'e istihdam oranını  da yüzde 50'ye yükseltmeyi hedefliyoruz. Tarım dışı sektörde 2023 yılında kayıtdışı istihdamı yüzde 15'e indirmeyi hedefliyoruz. Bu vizyonu gerçekleştirebilmek için önümüzde ki dönemde bazı projeleri de hayata geçiriyoruz. İşsiz vatandaşlarımızın nitelik ve becerilerini arttırmak için işgücü arttırma projemizden her yıl milyonlarca vatandaşımızı yararlandıracağız. İşe yerleştirme oranını 2015'de yüzde 40'a ulaştıracağız. Meslek danışmanı programı verdiğimiz bir projeyi bu yeni dönemde başlatıyoruz. Meslek danışmanı belirleyeceğiz, bu danışmanlar işsizlerimize birebir hizmet verecekler yani tıpkı aile doktorluğu gibi, mesleksiz tüm iş arayanlara meslek yönlendirme planı sunacaklar. Böylece, meslek edinme, iş arama ve bulmada birebir kişiye özgü ve yakından takip edilen bir süreci hayata geçireceğiz. Ekonomide, sosyal politikalarda, bilim ve teknolojide kazanılan özgüvenle 2023'te 10 ekonomi arasına girmek için çalışacağız. Güçlü Türkiye teknolojiye hakim olan bir ülkedir, AR-GE çalışmalarında lider ülke arasına girmeyi hedefliyoruz. Sanayicimiz, tüccarımız, esnaf ve sanatkarımız hem toplumumuz hemde ekonomimizin omurgasıdır. 2023 yılına kadar orta ve yüksek teknolojili ürünlerde Avrasya'nın üretim üssü olacağız, daha önce ithal edilen savunma sanayi ürünleri artık büyük çapta ülkemizde üretilmektedir. Bir toplu iğne bile üretemeyen sektördük, şimdi askerimizin kullanacağı piyade tüfeği bunu üretemiyorduk şimdi bunun tasarımı herşeyi bize ait. Milli tankımız olan ALTAY'ın tasarımı tamamlanmıştır, ANKA isimli 10 bin metre intifada uçabilen insansız hava aracı deneme uçuşlarına başlamıştır, ben hayali anlatmıyorum ben şuanda sizlere olanları ve olacak olanlarında haberini veriyorum. Böylelikle ABD ve İsrail'den sonra stratejik yapıya sahip insansız hava aracı üreten ülke Türkiye olacak. Türkiye F-16 modernizasyon merkezi olmuştur, askerimizin kullandığı silah, araç, gereç bakımından yerli üretimimizi yüzde 50'ye çıkaran iktidarımız 2023'te kendi uydularını, hava araçlarını üreten bir Türkiye olacaktır bunu hedefliyoruz.

2023 yılına kadar tarımsal milli gelirimizi 150 milyar dolar seviyesine çıkartmayı hedefliyoruz, tarımsal büyüklük açısından 2023 yılında dünyanın ilk 5 ülkesi arasında yer almayı hedefliyoruz. Tarımsal hedefin büyümesine doğrudan katkıda bulunmak üzere sulanabilir alanın tamamı 2023 yılına kadar sulamaya açılacak. Ulaştırma 8,5 yıllık iktidarımızda olduğu gibi yine önümüzde ki dönemde de hedeflerimiz arasında yer alıyor. 2023'te bölünmüş yollarımız 36 bin 500 kilometreye çıkarılacaktır. 2015'e kadar 750 kilometre, 2023'e kadar ise 5 bin 275 kilometre yeni otoyol yapılarak toplam otoyol uzunluğu 7 bin 500 kilometreye ulaştırılacaktır. Boğaza 3. köprü, körfez geçişi, İstanbul, Çanakkale otoyolları ve Çanakkale boğaz geçişi tamamlanacaktır. Havayolları halkın yolu oldu artık uçaklarla heryere seyahat edebiliyoruz, yıllık 4 yüz milyon yolcuya ulaştırılacak hava yolu ile seyahat eden ise 103 milyondan 300 milyona ulaşacaktır.

TÜRKİYE HAZIR HEDEF 2023

TÜRKİYE HAZIR, HEDEF 2023 'GÜÇLÜ TOPLUM'

Zorunlu eğitim öğretim 13 yıla çıkarılacak, bunları şimdi onlarda konuşacak bakın görün, öğretim üyesi başına 20 öğrenci düşecek, 2011 seçimlerinden sonra hazırlanacak anayasa ile YÖK'ün yapısıda yeniden düzenlenecektir. YÖK üniversiteler arasında sadece koordinasyonu sağlayan bir kurum haline dönüştürülecektir. En az 1 milyon metrekare arazi üzerinde şehir hastanelerini yapmış olacağız, bu projeyi kısa zamanda ustalık dönemimin adımı olarak hayata geçireceğiz. Biz sedye üzerinde sokakta taşınan hasta istemiyoruz. Nasıl ki bir yataklı odalar, iki yataklı odalar ve tuvaleti banyosu içinde olan hastaneleri kurduysak yeni yapılmakta olanlar daha ileri teknoloji ile olacaktır. Bugün 120 bin olan doktor sayısını 2023'te 200 bine yani yaklaşık iki katına ulaştıracağız. Diyebilirsiniz ki nerede bu doktorlar, bakın şimdi yeni bir dönem başlıyor nedir bu dönem artık tamamıyla sağlık alanında üniversite kuracağız sadece üniversite kurulmuş olan örneğin İstanbul'da tamamen bir sağlık üniversitesi var ve Türk fakültelerine destek verdik yani devletin şuanda ki eğitim araştırma hastaneleri ile bazı tıp fakültelerine devletin bu hastaneleri ile onları birlikte çalıştırıyoruz yeni bir adım daha atıyoruz uzman doktorlarımızın kariyer yapmasını da bu hastanelerde gerçekleştireceğiz. Bunu yakalamak sureti ile aynı zamanda bizim yoğun bir şekilde doktorlarımızın sayısını arttırma şansını bulacağız, 2023 yılına daha etkin girişimci, kendi tarihinden aldığı değerleri harmanlayı bilen bir gençlik ile gireceğiz. Bu gençlik kökü mazide olan bir parti olan anlayışı ile olmalı bunu başaracağız, 2023 yılında gençliğimizin kabiliyetlerinin heba edilmemesine ve gelecek hakkında endişe edilmemesi için uğraşacağız. Nedir bu 'Gençlik Ajansı' projemiz. 

2023 için temel hedefimiz, yoksulluğun olmadığı geleceğe güvenle bakan sosyal barış içinde yaşayan bir Türkiye, 2023 yılında yoksulluk oranının yüzde 10'lara düşürülmesini hedefledik. 2015 Yılına kadar günlük 2,15 doların altında bir gelirle yaşamak zorunda olan vatandaşımız kalmayacaktır. Bir sosyal destek sistemi kuruyoruz, bu politikaları, sağlık, istihdam ve eğitim politikaları ile beraber yürüteceğiz. Bu açıklayacağım projede şu 'Aile Sosyal Destek Programı'bu model çerçevesinde hane odaklı bir sisteme geçeceğiz. Böylece aile merkezi vatandaşın ihtiyacına yerinde hizmet verecek. 

TÜRKİYE HAZIR HEDEF 2023, YAŞANABİLİR ÇEVRE VE MARKA ŞEHİRLER

Türkiye'de başka büyükşehirler olmak üzere marka şehirler üreteceğiz. Şehirlerimiz terk edilen değil, hayat verecen cazibe merkezlerine dönüştürülecek, atık su sorununun çözüldüğü, bunları kökten çözmek amacı ile bir proje üretiyoruz bu projenin adı SUKAP, bu kapsamda özellikle ihtiyaç duyan küçük yerleşim yerlerine finansman desteği sağlanacaktır. Diğer belediyelere ise burada, ucuz, uzun vadeli kredi sağlanacaktır. 2010 yılında 2,1 milyar Türk lirası olan yerel yönetimlere tahsis edilen tutarın yıllık 2023'te 15 milyar Türk lirasına ulaştırılması hedeflenmektedir. Yaşanabilir şehirlerin hayati bir unsuru olan bu noktada ki adımımız Türkiye'nin modernleşmesine en önemli adımı sağlayacaktır. Yeni devletin yapılanmasında, devlet bakanlıklarını kaldırıp bunları icracı bakanlıklara çeviriyoruz. Türkiye'nin değişim ve dönüşümüne böylece daha iyi bir şekil vermiş olacağız. 

KENT İÇİ ULAŞIM

Nüfusu 100 bini aşan her yerde ulaşım planları yapılandırılacaktır. TOKİ ile yapılan konut sayısı 1 milyona ulaşacaktır, şimdi 8,5 yılda 480 bin konut önümüzde 12 yıl var bunun üzerine 500 bin daha ilave edeceğiz, bu ustalık döneminin bir yeri olacak bu bizim için çıtır çerez. Yeni evli veya evlenecek yoksul çiftler için yuva teşvik konu programı başlatıyoruz. Bu programa müracat eden çiftlere bizler burada kalkacağız, içinde kısmi bir donanım yapacağız örneğin beyaz eşya, halı gibi bunlarla beraber 25 yıla varan vadelerle peşinatsız onları ucuz konut sahibi yapacağız. tabi ustalık döneminin mesuliyeti biraz daha fazla onların gereğini yapıyoruz mecburen bunları da söylemek zorundayız. 2023'te İstanbul'un nüfusu şuanda da zaten aşmış vaziyette fakat burada ben rakamı biraz az buluyorum şuanda İstanbul'un nüfusu 15 milyonun zaten üstünde öyle zannediyorum ki 17 milyona yürüyecektir. Biz İstanbul'da iki yeni şehir kuracağız, biri yine Avrupa yakasında birisi yine Anadolu yakasında ey muhalefet sizde projelerinizi açıklarken bunu söylemeyin patenti bize aittir. İstanbul'da 3. uluslararası havaalanını da bu kapsamda göreceğiz. Aynı şekilde limanları, bunun yanında bütün turizm noktasında atacağımız adımlarla müzelerle bu adımları göreceğiz. 3. Boğaz köprüsü tamamlanacak, kıtaları denizaltından birleştiren biri raylı biri lastikli araçlar için olması kaydıyla adeta yeraltında yeni bir dünya oluşturacağız. Raylı sistemin yanında ki o lastikli sistemi göstereceğiz. İstanbul'da mevcut raylı sistem alanını 2023'te iki katına çıkaracağız. 

Ankara'da toplu taşımaya olarak 44 kilometre metronun bitirilmesi ve ilave metro tünelleri yapılması hedeflenmektedir. Ankara Esenboğa havaalanı ile şehir merkezi arasına raylı sistem kurulacaktır. Bir tarafta kendi tarihi mimarimizi göreceğiz bir tarafta tarihi mimarimizi göreceğiz. Ankara'da bir medeniyetler parkı inşa edilecektir, yılda 3 milyar dolarlık ihracat yapılacaktır. Savunma sanayi üssü olma yolunda Ankara'nın potansiyeli arttırılacaktır. Dünyanın ilk 100 savunma şirketi içerisine Ankara'nında girmesini hedefliyoruz.

İzmir'de Çandarlı limanı inşaa edilecektir ve dünyanın ilk 10 büyük limanı arasında olacaktır. Ege bölgesinin kalbi konumunda olan İzmir'in ulaşım kalitesi tüm bölgelerle iyileştirilmesi çalışması başlatılmıştır. Deniz taşımacılığına ağırlık verilecek, kentsel dönüşüm projeleri ile İzmir'in kentsel yapılanmasın düzenlenecektir.

TÜRKİYE HAZIR HEDEF 2023, 'LİDER ÜLKE TÜRKİYE'

AK Parti Türkiye'nin AB'ye tam üyeliğini stratejik bir hedef olarak görmektedir. Bu alanda attığımız adımlar AB sürecinde yeni bir dönem başlatmıştır. Bazı Avrupa ülkelerinin haksız muhalefetlerine rağmen AK Parti gereken adımları atmaya devam edecektir. KKTC'nin her alanda uluslararası saygınlığını arttırmak için gösterdiğimiz çabayı bugünden sonra da göstereceğiz. 

Bu noktaya kadar sıraladığım projeler ve vizyon 2011 seçim beyannamemizin kısa bir özetidir, seçim beyannamemiz incelendiğinde detaylı şekilde vizyonumuz ve projelerimiz görülecektir. Hiç bir konuyu dışarıda bırakmamaya özen gösterdik. Bu herşey demek anlamına gelmez, bir çok konular güncellenecektir. Çözüm önerilerimizi ortaya koyduk, bazı büyük projelerimizi önümüzde ki haftalarda kamuoyu ile paylaşacağız. Seçim beyannamemizde bulunan her proje derinlemesine incelenerek beyanname içine alınmıştır. Bu beyanname bizimde, ülkemizinde, aziz milletimizinde gelecek 12 yıl boyunca elinden düşürmeyeceği bir yol haritası olarak hazırlanmıştır. 8,5 yıllık deneyimimizle bu beyannamede ki hedeflerimizi de gerçekleştireceğimize samimi şekilde inanıyoruz, çıralık dönemi bitti, kalfalık bitti, 12 Haziran'da artık ustalık dönemini başlatıyoruz. Gayret bizden, destek milletimizden, tevhid Allah'tan diyorum.

Bu millet Allah'ın izniyle herşeyi başarır, biz milletimize inanıyoruz, milletimizde bize inansın. Bugüne kadar inandık ve hep başarılı olduk. Bu millet inandığında, bu millet bir ve beraber olarak, kardeş olarak birbirine kenetlendiğinde herşeyi aşar. 2011 Seçimlerine işte bu vizyonla giriyoruz, 2023'e işte bu ruh ve heyecanla başlıyoruz. AK Parti'nin 2011 seçim beyannamesi ülkemize ve milletimize hayırlı olsun diyorum. 

'HERŞEY TÜRKİYE İÇİN, DURMAK YOK DEDİK, HEDEF 2023 DURMAK YOK YOLA DEVAM' diyerek seçim beyannamesi konuşmasını sonlandırdı.

ihlassondakika.com/Semih Bişkin

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 723
Bu Ay : 1501
Toplam : 1501

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom