Çocuk Meclisi Oluşturuldu

Malatya Kent Konseyi bünyesindeki Çocuk Çalışma Grubu, Genel Kurul Toplantısı ile Çocuk Meclisi olma kararı aldılar.

Çocuk Meclisi Oluşturuldu Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Kent Konseyi bünyesinde Çocuk Çalışma Grubu olarak şimdiye kadar faaliyet yürüten çocuklar, gerçekleştirdikleri Genel Kurul Toplantısı ile Çocuk Meclisi olma kararı aldılar. Malatya Belediyesi Konferans Salonunda tertip edilen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, Çocuk Meclisi Temsilcisi Rahime Akar İl Milli Eğitim tarafından belirlenen 7- 14 yaş arsındaki öğrencilerden oluşan meclis üyeleri ve veliler katıldı.

Genel Kurula katılan öğrencileri Malatya Yazıyor Kampanyası kapsamında yazmaya teşvik etmek amacıyla günlük ve kalem hediye edildi.

Programın açılışında Kent Konseyi Çocuk Meclisinin yaptığı faaliyetlerin yer aldığı vtr gösteriminin ardından söz alan Çocuk Meclisi Temsilcisi Rahime Akar, Çocuk Meclisi'ne ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilerin katılabildiğini ve şu anda 400'e aşkın üyelerinin bulunduğunu belirtti. Akar, Türkiye’de 81 ilde sadece 5–6 ilde Çocuk Meclisi bulunduğunu ve bu illerden birisinin de Malatya olduğunu söyleyerek, çocukların kendilerinin de bir şeyler yapabildiklerine inanmaları için çaba gösterdiklerini belirterek çocuklarımızın bilinçli yetiştirilmelisinin gerekliliğine vurgu yaptı dedi.

Yıldırım: Biz dünyayı atalarımızdan miras almadık, çocuklarımızdan emanet aldık.
Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, "Çocuk Meclisi seçiminin yapılması hakikaten Malatya'daki çocuklar için bir ayrıcalık. Biz dünyayı atalarımızdan miras almadık, çocuklarımızdan emanet aldık. Bu emanetlere sadece bizim sahip çıkmamız yeterli olmayacaktır. Çocuklarımızın da kendi dünyalarına ve kendi şehirlerine sahip çıkması gerekiyor.

Çocuklarla hayatımızın her alanında beraber olmalıyız diyen Yıldırım ‘Çocuktur, bizim kadar göremez' diye bakmamalıyız. Çocuklarımız, bizim göremediğimizi de görebiliyor. Çocuklarımızın kalplerindeki güzelliklere birlikte sahip çıkmalıyız." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kent Konseyi Genel Sekreteri Avukat Ali Yıldırım, Çocuk Meclisi Temsilcisi Rahime Akar ve Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar'ın katılımı ile divan oluşturuldu.

Çocuklar Birlik Mesajı Verdi

Konuşmaların ardından Çocuk Meclisi Yürütme Kurulunda yer almak isteyen yaklaşık 30 çocuk seçilebilmek için genel kurula hitaben yaptıkları konuşmalarda siyasilere taş çıkarttılar. Birbiri ardına faklı vaatlerde bulunan çocuklar arasında yapılan seçimde 12 kişiden oluşan Yürütme Kurulu oluşturuldu. Seçilen Yürütme Kurulu Üyeleri birlikte el kaldırarak birlik mesajı verdiler

Yapılan seçimin ardından Yürütme Kurulu aşağıdaki kişilerden oluştu.
1. Ömer Faruk Güneş – Fırat İlköğretim Okulu
2. Şafak Özel – Barbaros İlk Öğretim Okulu
3. Nurdan Ejder – SHÇEK Kız Yurdu
4. Betül Dursun- Bilim Sanat Merkezi
5. H. Reşit Çoban – Battalgazi YiBO
6. Aleyna Olgu Ünal –Kemal Özalper İlk Öğretim Okulu
7. Halit Seyfullah Polat - Sümer İlk Öğretim Okulu
8. Gizem Mumcu – 30 Ağustos İlk Öğretim Okulu
9. Huri Beste Irgat - A. Nahit Bozatlı İlk Öğretim Okulu
10. Alaattin Gülgen - Abdulkadir Eriş İlk Öğretim Okulu
11. Murat Fırat - Hasan Varol İlk Öğretim Okulu
12. Fırat Fırat - Necatibey İlk Öğretim Okulu

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 6
Bu Ay : 2490
Toplam : 2490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom