İtfaiye Ekipman Takviyesi

Malatya Belediyesi İtfaiyesi'ne 130 bin TL'lik daha ekipman alındı.

İtfaiye Ekipman Takviyesi Malatya Haber

Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte İtfaiye Müdürlüğü'nde yeni alınan ekipmanları inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya İtfaiyesi'nin sadece Malatya'ya değil, civar ilçe ve beldelere de hizmet verdiğini söyledi.

Başkan Çakır, son yıllarda İtfaiye Müdürlüğü'nün eksikliklerinin giderildiğini belirtti. Başkan Çakır, 2010 yılında Malatya Belediyesi itfaiyesinin 860 olaya müdahale ettiğini belirterek, "Bu gerçekten önemli bir rakam. Yangın, kaza, boğulma gibi olaylarda daha etkin bir müdahale için teknik ekipmanlarla gerekli desteği verdik. Bölgenin en donanımlı İtfaiye Müdürlüğünün Malatya Belediyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte Ana merkezimizin yanı sıra, Ağaç Sanayi, Organize Sanayi Bölgesi ve Konak'ta bulunan şubelerimizle Malatya'nın dört bir tarafına en kısa zamanda hızlı müdahaleyi yapma imkanına sahibiz."dedi.

Alınan yeni ekipmanlar hakkında slayt eşliğinde Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a bilgiler veren İtfaiye Müdürü Hanifi Acar ise Malatya Belediyesi İtfaiyesi'nde 16 aracın bulunduğunu ve 20 kişilik arama kurtarma timinin oluşturulduğunu söyledi. Acar, "Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır'ın destekleriyle son olarak 130 bin TL değerinde arama ve kurtarma olaylarında kullanılmak üzere malzeme alımı gerçekleştirdik. Alınan bu yeni malzemelerle olaylara daha sağlıklı bir şekilde müdahale etme imkanı bulacağız" şeklinde konuştu.

Su altı arama ve kurtarma amiri Bahattin Yıldırım Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan Su Altı Arama ve Kurtarma Timi çalışmaları hakkında bilgiler aktardı. Yıldırım, "2000 yılından buyana Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve çevre illerde meydana gelen boğulma olaylarına da müdahale eden su altı arama ve kurtarma timi bu güne kadar 110'un üzerinde boğulma olayına müdahale edilmiştir" dedi.

Daha sonra İtfaiye Müdürlüğü'ne alınan ekipmanların bazılarının uygulamalı olarak tanıtımı yapıldı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 542
Bu Ay : 7688
Toplam : 7688

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom